• Spotkanie z przedstawicielem Policji

W dniu 17 października uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem Policji, które poświęcone było zasadom bezpieczeństwa. Podczas zajęć poruszono kluczowe zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, zarówno w roli pieszego, jak i użytkownika roweru.

Policjantka Agnieszka Łukaszek omówiła zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę, noszenia odblasków oraz konieczności przestrzegania przepisów drogowych. W trakcie pogadanki dzieci dowiedziały się także, jak ważne jest zachowanie ostrożności wobec osób obcych.

Kolejnym istotnym tematem było bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jakie zagrożenia mogą się z nim wiązać.

W trakcie pogadanki dzieci również udowodniły, że posiadają sporą wiedzę na omawiane tematy, co potwierdza, jak ważne jest systematyczne uświadamianie młodych ludzi na temat bezpieczeństwa.

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W dniu 16 października uczniowie klas Ia, IIa, IIb i IIc w ramach projekty Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wybrali się do kina na film "Smok Diplodok".

Podczas prelekcji dowiedzieli się: co to jest film animowany? Jakie są rodzaje filmów animowanych? Jakimi technikami tworzy się filmy animowane?

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji dotyczącej tworzenia animacji, po czym z zainteresowaniem obejrzały film.

Anna Cieśla- Popczyk

• VII Piknik Edukacyjny w LO

W dniu dzisiejszym klasa VIIIb uczestniczyła w Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie w VII Pikniku Edukacyjnym.

Na początku wprowadzono nas w historię naszego Miasta, a następnie oprowadzono po całej Szkole.

Takie dni są potrzebne, aby zachęcić przyszłych uczniów do wyboru Szkoły Ponadpodstawowej.

Dziękujemy za zaproszenie.

Jolanta Juszczyk

• Zawody w Unihokeja

W bieżącym tygodniu uczniowie SP 2 wystartowali w powiatowych turniejach Unihokeja- osobno dziewcząt w Niemcy i chłopców w Lejkowie. Niestety w tej dyscyplinie musieliśmy uznać wyższość przeciwników, którym sprzyjało też więcej szczęścia, bardzo przydatnego w tej grze.

Po rywalizacji dziewczęta na 6 drużyn uplasowały się na IV miejscu, tuż za podium, a chłopcy na 7 drużyn zajęli V miejsce.

Zarówno jednym jak i drugim gratulujemy i czekamy na dalsze wiadomości ze sportowych aren, licząc na miejsca na podium.

Paweł Michalik

• Warsztaty robienia pizzy

Uczniowie klasy 4 b wzięli udział w warsztatach robienia pizzy, zorganizowanych przez pizzerię Caspartino.

Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzi pizza i jak się ją robi. Główną atrakcją warsztatów było samodzielne wykonanie ulubionej pizzy. Było pysznie i zabawnie.

Marcin Olszewski

• Skrzynka zaufania

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole na stałe zagościła skrzynka zaufania, na tablicach ściennych pojawiły się gazetki mające na celu przekazanie informacji jak dbać o zdrowie psychiczne oraz rozpoczął się cykl zajęć w klasach promujących działania profilaktyczne.

Psycholog Anna Zielińska

• Spektakl ,,Zebranie"

11.10.2024 r. w SDK uczniowie kl. VI-VIII mieli możliwość obejrzenia interaktywnego spektaklu, pt. „Zebranie”, który został przygotowany przez artystów Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia.

Przedstawienie poruszało ważne problemy dotyczące odmienności, stereotypów, konsekwencji łamania ogólnie przyjętych norm społecznych oraz przyjaźni, prawdomówności i tolerancji. Najbardziej w spektaklu podobała się interakcja aktorów z publicznością, która żywo reagowała na pytania padające ze sceny. Poza tym dwoje uczniów mogło wypróbować swoje aktorskie umiejętności. Dynamiczna akcja i konstrukcja spektaklu trzymała w napięciu do samego finału.

• Zespół wokalny „Kornelki”

Od wielu lat w naszej szkole istnieje zespół wokalny „Kornelki”, który prowadzi niezastąpiona w tej roli Pani Anna Berlińska.

Nasi szkolni wokaliści uświetniają wszystkie szkolne uroczystości. Ostatnio swoim śpiewem zachwycili podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Warto przypomnieć, że przy akompaniamencie pomaga pan Łukasz Banaś nauczyciel i niezwykle utalentowany gitarzysta.

Serdecznie Wam dziękujemy

• Wycieczka do Zoo

10 października dzieci z klasy III b i III c pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku .Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata .

Podczas wycieczki była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli kupić sobie pamiątki. Pobyt w zoo dostarczył dzieciom wiele wrażeń i radości. Dzieci wróciły do szkoły troszkę zmęczone, ale bogatsze o nowe doświadczenia.

• W dniu 11.10.2024r. obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej

Z tej okazji uczniowie klas 5, wraz z wychowawcami: panią Agatą Łaszkiewicz, panem Pawłem Michalikiem, panią Klaudią Michalską i Samorządem Uczniowskim przygotowali przedstawienie. Zaprezentowali trzy różne obrazy szkoły: w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Wszyscy mogli się przekonać, że szkoła, która jest teraz, jest najlepsza.

Na uroczystość zaproszeni byli goście: Przewodniczący Rady Rodziców pan Bogumił Łysiak, a także Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji pani Marta Konfederak.

Tego dnia nie zabrakło uśmiechów, słów wdzięczności i podziękowań, nie tylko w stronę nauczycieli, ale także wszystkich pracowników szkoły.

Klaudia Michalska