• Kiermasz ciast i babeczek dla Gabrysia

Od wczesnego poranka uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wspierali działania klas 3d i 5b podczas akcji charytatywnej dla Gabrysia. Uczniowie wraz z rodzicami piekli i ozdabiali wczoraj rogale, babeczki, bułeczki, ciasta, słodkie pierniki i orzeszki. Już od siódmej rano przynosili wypieki do Ciastkarni Ptyś, w której rodzice, nauczyciele, panie i panowie z obsługi, administracji oraz stołówki i uczniowie, kupując słodkości, wsparli szczytny cel. Pomożemy w ten sposób w rehabilitacji Gabrysia.

Bardzo dziękujemy Pani Reginie oraz uczennicom z 5b, które bardzo pomogły w sprzedaży i organizacji przedsięwzięcia.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powodzenia akcji.

Dziękujemy z całego serca dyrekcji, rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz stołówki.

Edyta Pietrusewicz

Agata Szczepaniak

• Bal karnawałowy klas 4-8 w SP3

W czwartek odbył się bal karnawałowy w SP2. Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach najnowszych utworów, brali udział w konkursach i koncercie rapera Zdzicha oraz odtańczyli Belgijkę. Na koniec balu pojawił się Neptun, który poprowadził pociąg w takt piosenki "Jedzie pociąg z daleka". Dziękujemy organizatorom, nauczycielom i uczniom za dobrą zabawę.

• Bezcenna lekcja z pierwszej pomocy

Klasa 2a uczestniczyła w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonej przez panią ratownik Julitę Mazur.

Dzieci były bardzo zaciekawione tematem, zadawały dużo pytań...

Najwięcej emocji przyniosła cześć praktyczna, gdzie uczniowie samodzielnie udzielali pierwszej pomocy..

Serdecznie dziękujemy pani prowadzącej za interesujące zajęcia oraz pani Agnieszce Smutek- Strześniewskiej za zorganizowanie spotkania.

Aneta Czerwińska

• Orszak Trzech Króli

W sobotę 6 stycznia byliśmy uczestnikami Orszaku Trzech Króli.

Uczniowie wraz z katechetami przygotowali scenę z Pasterzami i Królami, która była częścią widowiska bożonarodzeniowego. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i obsłudze za wsparcie i pomoc.

Anna Wiśniewska-Kowalczyk

• Sukcesy naszych uczennic

Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczennic w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, w których do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się aż cztery uczennice: Zofia Szenwald z chemii, Zuzanna Krzemińska z biologii oraz Weronika Miszczak i Klaudia Wąs z języka angielskiego. Uczennice do konkursu przygotowali: p. Monika Zanijat, p. Mirosława Sadowska, p. Celina Cieśla oraz p. Mirosław Niewiadomski.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 8 stycznia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Organizatorem konkursu była p. J. Wieczorek, p. A. Król i p. D. Szpreniec- Dąbrowska. Konkurs skierowany był dla klas I-III i przystąpiło do niego 18 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa w składzie p. I. Bocheńska- Michalik, p. J. Bledziewska, przy ocenie recytatorów brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce-Hanna Krajewska kl. 1c

II miejsce-Franciszek Cichocki kl. 3a

III miejsce-Michalina Kurkiewicz kl. 1b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Jolanta Wieczorek

• SP 2 promuje OZE

#OZE

# ekopracownie

W tym roku szkolnym w ramach uzyskanej dotacji na ekopracownię „Zielona Przystań” zrealizowaliśmy już część działań, które prezentujemy poniżej:

• dla uczniów klas I, VI, VII i VIII odbyły się warsztaty edukacyjne na temat energii odnawialnej. Z pomocą nauczycieli starsi uczniowie konstruowali zestawy demonstracyjne i przeprowadzali eksperymenty. Najmłodsi uczniowie poznali Panelarza, Woderkę, Geo i Turbisia czyli ozeludki, które przybliżyły im tematykę odnawialnych źródeł energii.

• W listopadzie odbył się happening związany z obchodami Dnia Czystego Powietrza. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas piątych i dzieci ze świetlicy przygotowały plakaty na temat szkodliwości smogu, transparenty z hasłami ekologicznymi oraz ulotki promujące OZE. Wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w happeningu zwracając uwagę na konieczność dbania o czystość powietrza. Przy tej okazji rozdali mieszkańcom Sławna „Mieszankę nasion roślin antysmogowych”

• OZE

• ekopracownie

• Zdjęcie ze strony :

• Spotkanie opłatkowe w 4 a

22 grudnia w IV A odbyło się spotkanie opłatkowe. Życzyliśmy sobie życzliwości, spokoju i zdrowia. Było wspólne kolędowanie, życzenia i prezenty. Mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie lepszy, a my i wszyscy dookoła, razem z nim. Tego życzymy sobie i Wam z całego.

Paweł Michalik

• Magiczne spotkanie wigilijne w klasie 5b

Nasze świąteczne przygotowania zaczęliśmy od dekorowania pierniczków, które uczniowie mogli przygotować dla swoich bliskich. Następnie otworzyliśmy nasze serca i udekorowaliśmy klasę na spotkanie przedświąteczne. Zaprosiliśmy nauczycieli i dzięki Panu Łysiakowi spotkaliśmy siostrę Beatę, która wraz z Panem Mielniczkiem zadbała o oprawę muzyczną i pogadankę o Bożym Narodzeniu. Wychowawczyni powitała przybyłych na spotkanie wigilijne gości i uczniów oraz złożyła wszystkim, życzenia świąteczne. Wspólnie wysłuchaliśmy kolędy zagranej na flecie poprzecznym, w wykonaniu Liliany oraz kanonu- kolędy w wykonaniu całej klasy. Ostatnim punktem spotkania było omówienie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia rodzice, wychowawczyni i klasa 5 b życzą całej społeczności szkolnej rodzinnych, magicznych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.