• ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu dzisiejszym na boiskach trawiastych przy SP w Malechowie, odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej dziewcząt rocznika 2011 i młodsi.

W turnieju wystąpiło około 70 zawodniczek, z 6 szkół powiatu sławieńskiego. Reprezentacja Naszej szkoły stoczyła 3 pojedynki. Jeden mecz przegraliśmy, a w pozostałych dwóch odnieśliśmy zwycięstwo. Ostatecznie zajęliśmy miejsce na podium, zdobywając III miejsce. Brawo dla dziewczyn za poświęcenie, radość z gry i nastawienie Fair Play.

Paweł Michalik

• „Słowa mają moc”

Psycholog szkolny nie tylko wspomaga w rozwiązywaniu konfliktów i wypracowywaniu odpowiednich rozwiązań, ale także działa profilaktycznie.

Klasę IV c odwiedziła Pani psycholog Anna Zielińska-Marciniak i przeprowadziła spotkanie na temat „Słowa mają moc”. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że krzywdę drugiemu człowiekowi można wyrządzić także samymi słowami. Przeprowadzone zabawy, prezentacja krótkiego filmiku, informacje o różnych sposobach komunikowania się i odczytanie bajki profilaktycznej, pozwoliły na wyciągnięcie istotnych wniosków. Czwartoklasiści z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i chętnie się wypowiadali, a wyciągnięte wnioski skłoniły ich do refleksji nad własnym zachowaniem.

Dziękujemy Pani Ani za interesujące i bardzo pouczające zajęcia.

Klaudia Michalska

• Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich

Dziś, 9 maja, odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Wzięło w nim udział po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

Laureatami, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, zostali:

I miejsce: Jan Skibiński z klasy 3a

II miejsce: Maja Dul z klasy 3c

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Duha, Ewelina Serewiś, Aleksandra Walczak, Edyta Pietrusewicz

• Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich

🥇I miejsce: Jan Skibiński z klasy 3a

🥈II miejsce: Maja Dul z klasy 3c

🥉III miejsce ex equo: Franciszek Duha z klasy 3b oraz Liliana Kaczmarek z klasy 3c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!👏

Małgorzata Duha, Ewelina Serewiś, Aleksandra Walczak, Edyta Pietrusewicz

• Wizyta w Sądzie- klasa II c

Jak wygląda rozprawa sądowa? Kim jest prokurator, a kim radca prawny? Gdzie zapisane są przepisy i kto stoi na straży ich przestrzegania?

Na te pytania odpowiedziała nam Sędzia Emilia Błażewicz, która 8 kwietnia 2024 r. zaprosiła klasę II c do sali sądowej na prelekcję. Pani Sędzia zapoznała uczniów z zasadami funkcjonowania sądu, opowiedziała na czym polega jej praca i innych pracowników sądu. Ponadto przedstawiła prawa i obowiązki, jakie ma dziecko funkcjonujące w środowisku rodzinnym i szkolnym.

Atrakcją tych zajęć była możliwość przymierzenia togi, zasiąść w konkretnych miejscach w sali sądowej i dotknięcia łańcucha z wizerunkiem orła.

Uczniowie bardzo chętnie włączali się w rozmowy, zadawali pytania, wykazując duże zainteresowanie omawianymi tematami.

Dziękujemy Sędzi Emilii Błażewicz za ciekawą formę zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Uczniowie klasy II c.

Jolanta Wieczorek

• "Zielona Przystań"

W marcu naszą szkołę w pracowni "Zielona Przystań" odwiedziły dzieci z miejskich przedszkoli. Uczestniczyły w warsztatach, dotyczących odnawialnych źródeł energii. Poznały Panelarza, Woderkę, Geo i Turbisia. Dowiedziały się czym jest energia odnawialna, poznały sposoby jej pozyskiwania, a także zobaczyły jak naprawdę działają modele paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych.

• Tata policjant w naszej szkole

3 kwietnia klasę IIc odwiedził policjant Pan Rafał Małecki, tata Aleksandra.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Przypomnieli sobie zasady, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto policjant poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Na zakończenie funkcjonariusz rozdał uczniom elementy odblaskowe i podkreślił, jaką ważną rolę pełnią.

Dziękujemy za ciekawą lekcję!

Jolanta Wieczorek

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

We wtorek 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole na półpiętrze pojawiła się gazetka uświadamiająca uczniom z jakimi problemami borykają się osoby z autyzmem. Na znak solidarności z tymi osobami, uczniowie odbijali dłonie umieszczone w sercu oraz wklejali serca i dłonie w kolorze błękitu- ulubionym kolorze osób z autyzmem. Powstały dwa pięknie wypełnione serca.

• Przygotowania do Wielkiej Nocy w klasie 5b

Uczniowie klasy 5 b ostatni dzień zajęć przedświątecznych spędzili na wspólnym malowaniu baranków, kurczaczków, jajek i zajączków wielkanocnych. Podarowała nam je p. Magdalena Brzóska, za co serdecznie dziękujemy. Po wykonaniu ozdób wszyscy otrzymali słodkie upominki i spędzili czas w ogrodzie sensorycznym na wspólnej zabawie.

Klasa 5 b wraz z wychowawcami życzy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

• Występ aktorów z SP2 w Liceum Ogólnokształcącym

Dzięki życzliwości Dyrekcji I LO w Sławnie, Pani Renacie Biernackiej, która zaprosiła nas w progi swej szkoły, uczniowie klas VI-VIII mieli możliwość obejrzenia zwycięskiego w 9. Powiatowym Turnieju Teatralnym spektaklu. Nasi uczniowie 20 marca, w kategorii szkół podstawowych, zajęli I miejsce i właśnie dzisiaj mogli pokazać swą grę aktorską swoim kolegom, koleżankom oraz nauczycielom. Cieszymy się ze wszystkich ciepłych słów i gromkich braw. Dziękujemy, że mogliśmy przeżyć to jeszcze raz.

Grupa teatralna „ Maska” z SP 2 w Sławnie