W tym roku pomagamy Cezaremu Wasikowi.
Okaż wielkie serce i pomóż Czarkowi
Koordynatorzy akcji: Arletta Anyżka, Aldona Zawarska - Anikiej
W tym roku pomagamy Cezaremu Wasikowi.
Okaż wielkie serce i pomóż Czarkowi
Koordynatorzy akcji: Arletta Anyżka, Aldona Zawarska - Anikiej
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY. Jak co roku konkurs ten połączony jest z Akcją Charytatywną dla niepełnosprawnego dziecka.
Wieniec adwentowy, według tradycji niemieckiej, powinien być wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami.
Celem konkursu jest uwrażliwienie na tradycję i kulturę krajów obszaru niemieckojęzycznego oraz pobudzenie twórczości plastycznej uczniów.
Przedmiotem oceny konkursowej jest wykonanie dowolną techniką, wieńca adwentowego, który musi posiadać ozdoby świąteczne oraz 4 świece na stałe przytwierdzone do wieńca. Wyklucza się użycie świec do podgrzewaczy.
Prace będą oceniane pod kątem: pomysłowości; staranności i estetyki wykonania;
kompozycji; różnorodności materiałów w konstrukcji wieńca.
Wykonane i podpisane wieńce ( imię, nazwisko i klasa), dostarczamy 4 i 5 grudnia (poniedziałek – wtorek) do pokoju nauczycielskiego nr 28.
Kategorie: - uczniowie klas 1- 4
- uczniowie klas 5- 8
Prace będą ocenione przez komisję, a następnie zostaną przekazane na AKCJĘ CHARYTATYWNĄ, a dochód ze sprzedaży zasili fundusz na LECZENIE CEZAREGO WASIKA.
Przewiduje się dla uczniów z klas 1-6, ocenę „6” (za zajęcie czołowych miejsc w konkursie), ocenę „5” (za udział w konkursie) jako oceny cząstkowej z plastyki, a dla uczniów z klas 7-8, jako oceny cząstkowej z j. niemieckiego oraz pochwały dla wszystkich uczestników (za udział w konkursie).
Koordynatorzy konkursu:
Arletta Anyżka
Aldona Zawarska– Anikiej
Renata Mielcarz
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w zbiórce rzeczy dla potrzebujących zwierząt z okolic Sławna.
Prosimy o przynoszenie suchej karmy lub w puszkach, koce, miski, obroże oraz żwirek do sali numer 33.
Termin przynoszenia wymienionych rzeczy dla potrzebujących zwierząt jest do 18.12.2023.
Uważa się, że historia ANDRZEJEK sięga starożytności, a dokładnie starożytnej Grecji.
Uczniowie klasy III d ANDRZEJKOWY czas postanowili rozpocząć od sprawdzenia zawartości ciasteczek z wróżbami, które przygotowała dla nich Pani Paulina Matuszewska, mama Janeczka. Potem w zabawie PRZESTAWIANIE BUTÓW chłopcy dowiedzieli się, kto pierwszy ożeni się, a dziewczynki, która pierwsza wyjdzie za mąż. Później wróżyli z karteczek nazwy zawodów i wreszcie przy użyciu serc i szpilki imiona przyszłych przyjaciół, żon czy mężów.
Na zakończenie czytali zabawne i rymujące się zaklęcia...
"HOKUS-POKUS SŁODKI SOS, POSMARUJĘ NIM WAM NOS"
Edyta Pietrusewicz
Andrzejki to dni, w których ludzie od dawna próbowali odgadnąć swoją przyszłość. W trakcie warsztatów zorganizowanych przez Sławieński Dom Kultury uczniowie klasy II a mogli poznać tradycję andrzejkową. Dowiedzieli się, jakie są źródła tego ludowego święta i dlaczego część zwyczajów mu towarzyszących popularna jest do dziś. Dzieci świetnie się bawiły.
Dziękujemy!
Jolanta Stolarek
Uczniowie klasy 5 b z okazji andrzejek zorganizowali zabawy integracyjne. Występowali w przeglądzie talentów, łowili jabłka z wody łyżeczką na czas, mistrzowsko obliczali skomplikowane działania na czas, odkrywali informacje ukryte pod liczbami oraz odgadywali nazwę utworu po kilku dźwiękach.
Podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy zorganizowali słodki poczęstunek oraz dla Pana Janusza
Mielniczka za nagłośnienie, pomoc i dobrą zabawę.
Beata Pluto-Prondzińska
Bawiliśmy się rewelacyjnie. Były babeczki z wróżbą , przebijanie serca , odkrywanie inicjału nad świeczką, wyścig butów oraz wróżenie przyszłego zawodu. Po części z wróżbami bawiliśmy się przy muzyce - tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Wszystkim dopisywał dobry humor i uśmiech na twarzy.
Zuzanna Kurczyk
30 listopada nasze Świetliczaki wyruszyły w świat magii i czarów. Na początku zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Tego dnia na świetlicy było lanie wosku, a dzieci dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości i jak będzie miał na imię ukochany . Nie zabrakło tez wędrowania butów przez całą salę.
J.Stolarek
J.Juszczyk
R.Mielcarz
Zgodnie z tradycją była biesiada i wróżby. Każdy mógł zobaczyć swoją przyszłość. Kto kim będzie? Kto pierwszy się ożeni? Kto za mąż pójdzie? Zabawa była przednia!
Paweł Michalik
Dziś uczniowie klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji zbliżających się Andrzejek. Podczas spotkania nie zabrakło najważniejszej andrzejkowej wróżby jaką jest lanie wosku. To andrzejkowa tradycja i świetna zabawa.
Artykuł ze strony SDK Sławno
Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Sławieńskim Domu Kultury. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, wyjaśnienie symboliki wróżb. Wiemy też, kto pierwszy się ożeni w naszej klasie i jakie imiona będą miały wybranki i wybrankowie serc Dzieci.
Aleksandra Walczak
3 b wybrała się na warsztaty andrzejkowe pełne czarów, wróżb i zabawy. Uczniowie dowiedzieli się co oznaczają wróżby, poznali znaczenie figur woskowych i świetnie się przy tym bawili.
Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.
Ewelina Serewiś
Powtórzenie zagadnień z informatyki nie musi być nudne
Kłasa 5c wykorzystała dzisiejszą pogodę i wykazała się wiedzą na śniegu
Aneta Czerwińska
27 listopada uczniowie klasy 3d gościli Pana Roberta Chwiałkowskiego, tatę Antosia. Bycie inżynierem, to ważna sprawa. Praca w firmie, która specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym jest trudna, wymagająca i intetesująca.
Uczniowie od dzisiaj wiedzą, że tata Antosia bezpośrednio bierze udział w tworzeniu takich produktów jak: obudowy elektrowni wiatrowych, łodzie ratunkowe i ratownicze, łodzie turystyczne, elementy konstrukcji jachtów, łodzie robocze oraz specjalnego przeznaczenia
Opowiadania taty Antosia o wykonywanym zawodzie wywołały zaciekawienie oraz lawinę pytań
️Dziękujemy za moc wiedzy
Edyta Pietrusewicz
W dniach 27, 28 i 29 listopada Biblioteka szkolna we współpracy z Biblioteką Miejską organizuje w trzech klasach pierwszych obchody Święta Pluszowego Misia. W tych dniach dzieci przynoszą z domu swoje pluszaki i biorą udział w różnorodnych zabawach i konkursach.Wszyscy otrzymują drobne upominki i pamiątkowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
Jolanta Bledziewska
W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na to by nieść pomoc potrzebującym. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, uczciwości i były wrażliwe na los innych.
Dlatego też uczniowie klasy II a zorganizowali szkolną zbiórkę dla schroniska dla zwierząt w Słupsku, w którą włączyła się cała społeczność szkolna.
Dzięki wspólnej akcji zebrano ponad 140 kg karmy suchej i mokrej, koce, zabawki, smycze.
Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy
W dniu 21.11.2023r. uczniowie klasy II a odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Słupsku by osobiście dostarczyć zebrane dary.
Wizyta była również okazją do wspaniałej lekcji poza ławkami, podczas której dzieci poznały specyfikę pracy osób zatrudnionych w schronisku, ale również miały okazję zobaczyć jak ważna jest odpowiedzialność za to co się oswoi.
Dorota Szpreniec-Dąbrowska
Powered by aSc EduPage