Aktualności
DZIEŃ TOSTA W KLASIE IIA
8
MISTRZOWIE KALIGRAFII
28 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „Mistrz kaligrafii”. Pierwszaki z niezwykłym zaangażowaniem i starannością przystąpili do przepisywania zaproponowanego tekstu.
Prace oceniane były pod względem kształtnego pisma, rozplanowania tekstu na stronie, poprawności pisania i estetyki zapisu. Wybór prac nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy bardzo się starali, aby ich praca została zauważona i wyróżniona. Wyróżnieni w konkursie zostali: Kacper Szenwald z klasy 1a, Michalina Kurkiewicz i Wiktor Berkiewicz z klasy 1 b.
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania.
Wychowawcy klas pierwszych
WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
127 lutego 2024r. klasa II c odwiedziła szkolną bibliotekę. Pani Jola opowiedziała dzieciom, jakie książki są w bibliotece, jak się je kataloguje, na jakich zasadach można je wypożyczyć. Przypomniała zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i czytelni oraz z zasadami poszanowania książek.
Uczniowie wyszli z biblioteki z uśmiechem na twarzy i wybraną książką do czytania. Obiecali, że często będą odwiedzać bibliotekę aby zostać molami książkowymi!
Dziękujemy Pani Joli za pogadankę na temat swojej pracy i udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania.
Jolanta Wieczorek
Wojewódzki Konkurs Biologiczny
27 lutego 2024r. w LO w Sławnie odbył się Wojewódzki Konkurs Biologiczny, w którym naszą szkołę reprezetowała Zuzanna Krzemińska. Gratulujemy I trzymamy kciuki za sukces.
CIEKAWA LEKCJA RYSUNKU
18W klasie 3 b gościliśmy Laurę, siostrę Maćka. Laura wybiera się na architekturę i od 3 lat uczy się rysunku.
Podczas spotkania przekazała uczniom swoją wiedzę, każdy mógł zobaczyć podstawowe narzędzia i przybory potrzebne do wykonania rysunku oraz poznać zasady perspektywy oraz światłocienia. Laura pokazała uczniom, że podczas rysowania można rozwijać swoją kreatywność, a także stworzyć przestrzeń, w której możemy eksperymentować, uczyć się oraz doskonalić warsztat pracy. Dziękujemy bardzo za ciekawą lekcję rysunku.
Ewelina Serewiś
Weronika i Klaudia reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego
Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego odbył się 20.02.2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 reprezentowana była przez dwie uczennice Weronikę Miszczak z klasy VII a i Klaudię Wąs z klasy VII b. Gratulujemy I trzymamy kciuki za sukces.
Program Ocalić Świat- klasa 5 b
12Uczniowie klasy 5b uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w programie ekologicznym Ocalić Świat, w ramach którego upiększą ogród sensoryczny sadzonkami kwiatów i domkami dla owadów. Jednym z zadań było wykonanie lapbooków dotyczących zmian klimatycznych, nauki eko-zachowań i szacunku do ginących gatunków oraz Ziemi i jej zasobów.
Trzecia grupa zakończyła zajęcia z robotyki
9W czwartek klasa 3c ostatni raz była na zajęciach z robotyki, uczniowie chętnie programowali roboty, tworzyli trójwymiarowe rzeczy dzięki długopisom 3D, projektowali modele na drukarkę 3D i tworzyli z nich animacje, pracowali w różnych programach służących do animacji, i projektowania postaci.
Zofia Szenwald reprezentowała naszą szkołę podczas Konkursu Chemicznego
23.02.2024 r. w LO w Sławnie odbył się etap wojewódzki Konkursu Chemicznego, naszą szkołę reprezentowała Zofia Szenwald z klasy 8a.
Trzymamy kciuki
Wicemistrzowie Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców to MY
1Miło nam poinformować, że w czwartek 22 lutego na hali OSIR przy SP 3 w Sławnie w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej nasi chłopcy zajęli II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu
Wielkie i gratulacje dla wszystkich zawodników
Marta Stępień
LODOWE SZALEŃSTWO
8W dniu dzisiejszym klasy 5c i 7b spędziły świetny czas na lodowisku w Rędzikowie. Była super zabawa, wspólne chwile. Wróciliśmy cali i zadowoleni.
Opiekunowie:
J. Juszczyk
A. Anikiej- Zawarska
C. Cieśla
A. Czerwińska
Warsztaty Majsterkowo w klasie 3a
13Uczniowie klasy 3a brali dziś udział w warsztatach Majsterkowo zorganizowanych w Castoramie w Słupsku. Warsztaty skierowane są do grup szkolnych i prowadzone w Castoramie na terenie całej Polski. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonały samodzielnie własne zabawki i konstruowały użyteczne przedmioty.
Bogaci w nowe doświadczenia i zdolności manualne wróciliśmy do domów by i tu kontynuować rozwój nowych umiejętności.
Aleksandra Walczak, Anna Wiśniewska-Kowalczyk
ZIMOWY KONKURS PLASTYCZNY
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym: "ZIMOWE DRZEWA".
Tematem dzieł plastycznych jest inspiracja zachodzącymi w przyrodzie zmianami pór roku oraz przedstawienie w formie plastycznej pejzażu ukazującego drzewa podczas trwania pory zimowej. Techniką wykonanych prac może być malarstwo, rysunek, collage oraz techniki mieszane.Format wykonywanych dzieł to A4, A3 i B1.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I- VIII.
Termin nadsyłania prac trwa do 29.02.2024 roku.
Prace prosimy przynosić do sali numer 33 (plastyka) lub pokoju nauczycielskiego.
Agata Szczepaniak
Droga krzyżowa wykonana przez uczniółw 2 a i 2 b
Tym razem klasy 2 a i 2 b popracowały na lekcji religii metodą projektu. Tak prezentuje się efekt naszej pracy.
Anna Wiśniewska
Dzień Ojczystego Języka w 2 c
521 lutego klasa II c obchodziła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przesłaniem zajęć była promocja języka ojczystego oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W tym dniu uczniowie zwiększyli świadomość znaczenia języka i kultury. Ponadto pobawili się przysłowiami, poznali wyrazy zapomniane, wyrazy archaiczne, najczęstsze błędy językowe.
Jolanta Wieczorek
Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego
6Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty.
Klasa II b aktywnie włączyła się w zadania, które były do zrealizowania w ciągu całego dnia. Uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie Pani Jolanta Bledziewska opowiedziała o historii języka polskiego, a także o konieczności rozwijania naszych umiejętności językowych poprzez czytanie książek . Na koniec każdy drugoklasista wypożyczył dowolną książkę, którą zobowiązał się przeczytać . Na lekcjach uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy i karty pracy związane z językiem ojczystym. Uwieńczeniem obchodów w klasie, była prezentacja wiersza z trudnymi do przeczytania wyrazami.
Anna Król
Lekcja migania w klasie 3a
5🔹️Lekcję w klasie 3a poprowadził Pan Przemysław Bieńko - nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Marii Grzegorzewskiej w Sławnie.
🔹️Pan Przemek opowiedział Trzecioklasistą o pracy z osobami głuchoniemymi oraz niedosłyszącymi. Pokazał też Dzieciom podstawowe znaki w języku migowym oraz alfabet, dzięki czemu każdy uczeń umie przedstawić się w języku migowym. 👌✊️
Aleksandra Walczak
Sukces Hani i Zosi z 8a
19.02.2024 r. otrzymaliśmy radosną wiadomość. Hanna Kisielewicz i Zofia Szenwald uczennice klasy 8a, przeszły eliminacje wojewódzkie Europejskiego Quizu Finansowego i dostały się do półfinału. Z naszego województwa były najlepsze- zdobyły 30 punktów w najkrótszym czasie 3:05 minuty, do rozwiązania miały 18 pytań z zakresu bankowości, ekonomii i ubezpieczeń. Łącznie z całej Polski przeszło do półfinału 48 drużyn dwuosobowych, z każdego województwa 3 najlepsze drużyny. W półfinale rywalizować będzie 48 drużyn, z których 10 przejdzie do finału krajowego. Finał europejski odbędzie się w maju w Brukseli- zakwalifikuje się 1 drużyna z Polski. Trzymamy kciuki za kolejne etapy.
Gratulacje dla Zosi i Hani.
Beata Pluto-Prondzińska
BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
11Klasa 3 b wzięła udział w lekcji online ,,Sieciaki-poznaj bezpieczny internet'' Podczas zajęć uczniowie poznali drużynę Sieciaków oraz pozytywne zastosowanie internetu. Dowiedziały się także kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenie w sieci należy uważać. Uczniowie wykonali także plakaty przedstawiające poznanych bohaterów. Kolejna lekcja już za kilka dni i będzie dotyczyła zasad bezpieczeństwa w internecie.
Ewelina Serewiś
"Teatr bawi, teatr uczy ..."
14W dniu dzisiejszym uczniowie klas: 1c i 3 d wyruszyli do Teatru Tęcza w Słupsku na WARSZTATY LALKARSKO-AKTORSKIE
Podczas warsztatów zdradzono tajniki szkoły lalkarskiej ucząc animować kukłą, pacynką czy muppetem. Dzieci miały możliwość ożywienia prawdziwej lalki teatralnej i odegrać małą etiudę oraz zagrania mini spektakl
Edyta Pietrusewicz, Zuzanna Kurczyk i Anna Wiśniewska-Kowalczyk
Archiwum Aktualności