NASZA Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie otrzymała pamiątkowy dyplom MEN, za udział w Akcji "Szkoła Pamięta".
Brawo Uczniowie! Brawo nauczyciele i wychowawcy!
NASZA Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie otrzymała pamiątkowy dyplom MEN, za udział w Akcji "Szkoła Pamięta".
Brawo Uczniowie! Brawo nauczyciele i wychowawcy!
Szkolny Konkurs dla klas I- III
Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy, której głównym tematem jest przedstawienie dyni jako zwierzę, stworka, potworka lub bajkowej postaci.
Uczestniczy i zasady konkursu:
Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I-III.
Każdy z autorów może wykonać jedną pracę techniczną.
Do wykonania pracy konkursowej dopuszcza się materiał roślinny tylko w postaci suchych kwiatów, liści, mchu, małych patyczków, owoców jarzębiny. Materiał roślinny powinien być dokładnie przyklejony.
Każda praca powinna mieć dołączoną karteczkę z imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu oraz klasę.
Konkurs trwa do 16 listopada.
Prace konkursowe składamy w sali 20 lub u wychowawców.
Zapraszamy do wzięcia udziału!
Życzymy kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy!
Organizatorzy konkursu:
Ewelina Serewiś i Aleksandra Walczak
Dynia - warzywo, które pod grubą skórą skrywa białe nasiona pełne składników odżywczych i witamin
Wyobraźcie sobie, że klasa 3d odkryła, że w październiku tego roku w Polsce najcięższa dynia ważyła aż 907 kilogramów!!!
Lekcja poświęcona temu warzywu dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy, ale i moc zabawy. Okazało się, że gra "Wędrówka dyni z ogrodu do domu" miała wielu zwolenników
Rozwijała nie tylko umiejętność koncentracji i współpracy, ale także motorykę małą. Natomiast pięknie wykonane prace plastyczne będą zdobić salę lekcyjną.
Edyta Pietrusewicz
W ramach obchodów Dnia Dyni uczniowie klasy 3a mieli zajecia kulinarne. Wspólnie, po krótkiej rozmowie na temat królowej jesiennych darów, przygotowaliśmy zupę krem z dyni z mleczkiem kokosowym. Wyszło zdrowo i pysznie!
Uczniowie zadbali również o swoje ceramiczne dynie i ozdobili je według swojego uznania co wywołało wiele radości i stworzyło przestrzeń do kreatywnych rozmyślań plastycznych!
Bardzo dziękujemy Jasiowi i jego Tacie za użyczenie nam sprzętu do gotowania!
Aleksandra Walczak
W świetlicy miejskiej "Przystanek Kultura" na ODW w Sławnie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.
ZDD są częścią Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli największego projektu społeczno-edukacyjnego w Europie. Imprezy jak co roku odbywają się w wielu ośrodkach miejskich i gminnych i skierowane są do szerokich kręgów naszego społeczeństwa i mają na celu przybliżenie historii zabytkowych miejsc i obiektów regionu.
Tegoroczne Dni Dziedzictwa na terenie województwa zachodniopomorskiego przebiegały pod hasłem „Przestrzenie dziedzictwa”. Głównym celem było promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa oraz wzmacnianie identyfikacji społecznej postrzeganej zarówno w jej materialnym jak i niematerialnym wymiarze.
Działania podjęte w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Sławnie odbywały się od kilku miesięcy, głównie w sławieńskich szkołach i jednostkach. Krótkie podsumowanie działań podsumowano podczas dzisiejszego spotkania.
Spotkanie rozpoczął wykład Krzysztofa Jedynaka pt. "Ziemia sławieńska w ujęciu historycznym". Następnie swoje działania przedstawiła Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie, która zrealizowała kilka konkursów, m.in. gra planszowa, konkurs kulinarny "Przestrzenie Smaku". W kat. gry planszowe, pierwsze miejsce zajęła Daria Glinka, drugie Arkadiusz Kazimierczak, zaś trzecie Amelia Kufel i Pola Kozłowska. Wyróżnienie otrzymała Amelia Kufel i Pola Kozłowska. W konkursie kulinarnym - potrawy tradycyjne - pierwsze miejsce Amelia Kufel, drugie Michał Kaniowski, Antoni Falkowski, trzecie Julian Zaborowski, Jan Kallaur. W kategorii ciasto tradycyjne - pierwsze miejsce Marta Olejnik, drugie Pola Kozłowska i Michał Maczała, zaś trzecie Blanka Ciróg i Michalina Ławniczak. Całość prac koordynowała Pani Anetta Marciniak.
Szkoła Podstawowa nr 2 zrealizowała konkursy na przygotowanie drzewa genealogicznego i sali muzealnej. W kat. klas IV pierwsze miejsce zdobył Miłosz Świątek, drugie Krystyna Ostrowska i Klaudia Koćwin. W kat. klas V-VIII - pierwsze miejsce Dominika Kownacka, drugie Zofia Galik, Alicja Kinczel i Maciej Marczuk. W konkursie na najlepszą salę muzealną zwyciężyła klasa IIIA pod opieką Pani Aleksandry Walczak. Całość prac koordynowała inicjatorka - Pani Ewa Byszewska.
Zespół Szkół im. J.H. Dąbrowskiego przygotował w ramach ZDD miejską grę terenową dla uczniów sławieńskich szkół. I miejsce zdobyła drużyna Gryfonki z SP2 oraz drużyna Płomyki V2 z ZSA w Sławnie. Całość prac koordynował Pan Mirosław Kopowski.
Wręczono także nagrody w konkursie plenerowym Sławno znane i nieznane, zorganizowanym przez SDK. I miejsce zdobyła Hanna Ostrowska, drugie Wiktoria Siemiątkowska, zaś trzecie Maria Szczęch. Nagrody dla wyróżnionych wręczała Marzena Łużyńska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.
Okolicznościową gawędę o kulturze i znaczeniu dziedzictwa przedstawił również Ryszard Liminowicz - prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Organizatorami ZDD był Urząd Miejski w Sławnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie.
Artykuł zaczerpnięty w całości z Miasto Sławno.
Dzisiaj wzięliśmy udział w różańcu ze Świętymi. Dzieci i młodzież wcieliła się w postaci Świętych. Poznaliśmy trzech z nich, pomodliliśmy się modlitwą różańcową, zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy. Bawiliśmy się świetnie. Nie zabrakło niespodzianek dla uczestników spotkania.
Anna Wiśniewska- Kowalczyk
Dzisiaj klasy 1a i 1b wybrały się na cmentarz wojskowy. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie wojny.
W dniu dzisiejszym (26.10.) uczniowie SP2 rywalizowali w Powiatowym Turnieju Drużynowego Tenisa Stołowego.
Było to cenne doświadczenie, które przyda się, ponieważ w większości grup rywalizowaliśmy o rok młodszymi uczniami, nawiązując wyrównaną walkę. W końcowym efekcie dziewczęta z klasy VII zajęły III miejsce i wywalczyły puchar, a pozostali uplasowali się na V pozycjach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, dzięki dzisiejszemu doświadczeniu, w większości zajmiemy czołowe pozycje.
Paweł Michalik
Uczniowie klas 3b, 4b i 5b podczas robotyki programowali robota Photona, czym przyczynili się do poszerzenia liczby zajęć przeprowadzonych w naszej szkole w ramach Europe Code Week.
Klasa 3d postanowiła naukę o witaminach urozmaicić i przećwiczyć. Stąd pomysł na ZIELONE ŚNIADANKO z dużą ilością warzyw, które pięknie udekorowały samodzielnie przygotowane kanapki oraz owoce, z których wyciśnięto przepysznie zdrowy sok.
Edyta Pietrusewicz
Uczniowie klasy 2b rozmawiali o darach jesieni. Jedna z lekcji dotyczyła przetworów czyli skarbów jesieni zamkniętych w słoikach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób otrzymuje się przetwory oraz z jakich warzyw i owoców się je robi. Kolejnym etapem zajęć była degustacja przetworów domowych były to: dżemy, konfitury, pikle, kiszonki, soki itp. – przyniesione z domowych spiżarni , które wspaniale smakowały. Uczniowie uświadomli sobie potrzebę robienia zapasów na zimę oraz ich walory zdrowotne. Poznały sprytny sposób „schowania lata do słoika”.
Po prostu dla każdego coś zdrowego i pysznego!!!
Anna Król
Formacja towarzyska szkolnego zespołu Gracja brała udział w Mistrzostwach World Artistic Dance Federation w Ostrawie w Czechach i zajęła I miejsce w kategorii formacje latin do lat 12. To ogromny sukces na który zespół pracował 3 lata.
Anna Zielińska
„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 74.880,00 zł. #ekopracownie
W Szkole Podstawowej nr 2 w Sławnie ruszyła realizacja projektu „Zielona przystań”, w ramach którego utworzono, wyposażoną w nowoczesne pomoce dydaktyczne, pracownię przeznaczoną do prowadzenia innowacyjnych lekcji dotyczących odnawialnych źródeł energii. Nowoczesność i atrakcyjność sali pozwoli na realizację zaplanowanych działań, których celem jest doświadczalne poznanie ekologicznych rozwiązań oraz budowanie postawy ekologicznej wśród uczniów.
Uczniowie 5b rozszyfrowywali tekstdotyczący bezpiecznej współpracy w sieci za pomocą szyfru złożonego z symboli związanych z informatyką i liter. Po zakończonej pracy programowali robota Photona.
1c - koduje podczas Code Week
- kodowanie na planszy z użyciem kolorowych kartoników,
- programowanie robota i zabawa jego funkcjami,
- "kodowanie na ekranie".
Zuzanna Kurczyk
Powered by aSc EduPage