Zgodnie z tradycją była biesiada i wróżby. Każdy mógł zobaczyć swoją przyszłość. Kto kim będzie? Kto pierwszy się ożeni? Kto za mąż pójdzie? Zabawa była przednia!
Paweł Michalik
Zgodnie z tradycją była biesiada i wróżby. Każdy mógł zobaczyć swoją przyszłość. Kto kim będzie? Kto pierwszy się ożeni? Kto za mąż pójdzie? Zabawa była przednia!
Paweł Michalik
Dziś uczniowie klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji zbliżających się Andrzejek. Podczas spotkania nie zabrakło najważniejszej andrzejkowej wróżby jaką jest lanie wosku. To andrzejkowa tradycja i świetna zabawa.
Artykuł ze strony SDK Sławno
Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Sławieńskim Domu Kultury. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, wyjaśnienie symboliki wróżb. Wiemy też, kto pierwszy się ożeni w naszej klasie i jakie imiona będą miały wybranki i wybrankowie serc Dzieci.
Aleksandra Walczak
3 b wybrała się na warsztaty andrzejkowe pełne czarów, wróżb i zabawy. Uczniowie dowiedzieli się co oznaczają wróżby, poznali znaczenie figur woskowych i świetnie się przy tym bawili.
Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.
Ewelina Serewiś
Powtórzenie zagadnień z informatyki nie musi być nudne
Kłasa 5c wykorzystała dzisiejszą pogodę i wykazała się wiedzą na śniegu
Aneta Czerwińska
27 listopada uczniowie klasy 3d gościli Pana Roberta Chwiałkowskiego, tatę Antosia. Bycie inżynierem, to ważna sprawa. Praca w firmie, która specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym jest trudna, wymagająca i intetesująca.
Uczniowie od dzisiaj wiedzą, że tata Antosia bezpośrednio bierze udział w tworzeniu takich produktów jak: obudowy elektrowni wiatrowych, łodzie ratunkowe i ratownicze, łodzie turystyczne, elementy konstrukcji jachtów, łodzie robocze oraz specjalnego przeznaczenia
Opowiadania taty Antosia o wykonywanym zawodzie wywołały zaciekawienie oraz lawinę pytań
️Dziękujemy za moc wiedzy
Edyta Pietrusewicz
W dniach 27, 28 i 29 listopada Biblioteka szkolna we współpracy z Biblioteką Miejską organizuje w trzech klasach pierwszych obchody Święta Pluszowego Misia. W tych dniach dzieci przynoszą z domu swoje pluszaki i biorą udział w różnorodnych zabawach i konkursach.Wszyscy otrzymują drobne upominki i pamiątkowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
Jolanta Bledziewska
W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na to by nieść pomoc potrzebującym. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, uczciwości i były wrażliwe na los innych.
Dlatego też uczniowie klasy II a zorganizowali szkolną zbiórkę dla schroniska dla zwierząt w Słupsku, w którą włączyła się cała społeczność szkolna.
Dzięki wspólnej akcji zebrano ponad 140 kg karmy suchej i mokrej, koce, zabawki, smycze.
Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy
W dniu 21.11.2023r. uczniowie klasy II a odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Słupsku by osobiście dostarczyć zebrane dary.
Wizyta była również okazją do wspaniałej lekcji poza ławkami, podczas której dzieci poznały specyfikę pracy osób zatrudnionych w schronisku, ale również miały okazję zobaczyć jak ważna jest odpowiedzialność za to co się oswoi.
Dorota Szpreniec-Dąbrowska
Przy omawianiu tego tematu na lekcji geografii - klasy 7a i 7b stworzyli własne profile glebowe zamknięte w słoiku. Wykorzystali do tego produkty dostępne w gospodarstwach domowych. Nikt z uczniów nie wiedział jaką glebę wykona, została ona przydzielona podczas zajęć. Dodatkowo jedna z klas mogła zrobić glebę z produktów jadalnych - były galaretki, ciastka, budynie (mniam ).
Powstały gleby: brunatna, bielicowa, rędziny, mady i czarnoziemy ( zdjęcia ).
Była to super odskocznia od codziennej pracy z podręcznikiem.
Dziękuję wszystkim za wzorowe przygotowanie się do tego zadania.
J. Juszczyk
Podczas lekcji plastyki uczniowie klas IV a oraz V a wybrały się do Sławieńskiego Domu Kultury podziwić prace artysty pana Kazimierza Babkiewicza. Poszukując inspiracji uczniowie również dowiedzieli się w jaki sposób analizujemy dzieła sztuki. Chętnie także przeglądały kroniki Sławienskiego Domu Kultury.
A . Szczepaniak
A. Anyżka
W bieżącym tygodniu nasi uczniowie wystartowali w powiatowym turnieju koszykówki w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbywały się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w hali przy SP3.
Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt zajęła II miejsce.
Ogromną radość sprawili chłopcy SP2, którzy po rozegraniu czterech pojedynków zwyciężyli i znaleźli się na I miejscu.
Gratulacje dla dziewcząt i chłopców!
Jesteśmy z Was bardzo dumni
Paweł Michalik
Ciekawą lekcję plastyki podziwiając prace pana Kazimierza Babkiewicza odbyli dziś uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia salonu wystawowego.
Wpis zaczerpnięty z SDK Sławno.
Kochani!
Zgodnie z prośbą Ministerstwa Edukacji i Nauki przesyłamy informację o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży, a także dorosłych, którzy potrzebują pomocy.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia.
Pedagodzy szkolni
Martyna Kluszczyńska z klasy Ic zajęła III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Kopnicy.
Gratulujemy Martynie, jej rodzicom oraz p. Ani Berlińskiej Wielkie BRAWA
Konkurs organizowany był dla uczniów klas I-III. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy, której głównym tematem jest przedstawienie dyni jako zwierzę, stworka, potworka lub bajkowej postaci.
Komisja konkursowa w składzie:
• Pani Aneta Świątek
• Pani Ilona Bocheńska- Michalik
• Pani Aneta Czerwińska
dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 7 Laureatów Konkursu:
I miejsce: MARCEL ANTOSIK klasa 2b
II miejsce: FRANCISZEK CICHOCKI klasa 3a
III miejsce ex aequo: HANNA i MARTYNA KRAWIEC klasa 1a i 3a, JAN SKIBIŃSKI klasa 3a, NELA PELC klasa 3d, LENA NIESTER klasa 3c.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu:
Ewelina Serewiś i Aleksandra Walczak
20 listopada to szczególny dzień - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klasy 3 b poznali historię Konwencji Praw Dziecka. Dowiedzieli się, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Ewelina Serewiś
21 listopada to ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, czyli pozytywnych emocji i uczynków. W myśl "Życzliwie, razem, blisko!" uczniowie klasy 3d postanowili przypomnieć sobie i wdrożyć w życie dnia codziennego elementarne słowa: DZIEŃ DOBRY, PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DOBRZE, ŻE JESTEŚ, LUBIĘ CIĘ,
MIŁEGO DNIA oraz szeroki i szczery UŚMIECH
Edyta Pietrusewicz
W piątek uczniowie klas trzecich, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, wzięli udział w programowaniu robota Photon. Radości było wiele, gdy robot pokonywał wyznaczoną trasę, wydając różne dźwięki i zmieniając kolory. Uczniowie zachęceni dobrą zabawą, planują udział w zajęciach z robotyki.
Beata Pluto-Prondzińska
Powered by aSc EduPage