Tym razem klasy 2 a i 2 b popracowały na lekcji religii metodą projektu. Tak prezentuje się efekt naszej pracy.
Anna Wiśniewska
Tym razem klasy 2 a i 2 b popracowały na lekcji religii metodą projektu. Tak prezentuje się efekt naszej pracy.
Anna Wiśniewska
21 lutego klasa II c obchodziła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przesłaniem zajęć była promocja języka ojczystego oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W tym dniu uczniowie zwiększyli świadomość znaczenia języka i kultury. Ponadto pobawili się przysłowiami, poznali wyrazy zapomniane, wyrazy archaiczne, najczęstsze błędy językowe.
Jolanta Wieczorek
Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty.
Klasa II b aktywnie włączyła się w zadania, które były do zrealizowania w ciągu całego dnia. Uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie Pani Jolanta Bledziewska opowiedziała o historii języka polskiego, a także o konieczności rozwijania naszych umiejętności językowych poprzez czytanie książek . Na koniec każdy drugoklasista wypożyczył dowolną książkę, którą zobowiązał się przeczytać . Na lekcjach uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy i karty pracy związane z językiem ojczystym. Uwieńczeniem obchodów w klasie, była prezentacja wiersza z trudnymi do przeczytania wyrazami.
Anna Król
🔹️Lekcję w klasie 3a poprowadził Pan Przemysław Bieńko - nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Marii Grzegorzewskiej w Sławnie.
🔹️Pan Przemek opowiedział Trzecioklasistą o pracy z osobami głuchoniemymi oraz niedosłyszącymi. Pokazał też Dzieciom podstawowe znaki w języku migowym oraz alfabet, dzięki czemu każdy uczeń umie przedstawić się w języku migowym. 👌✊️
Aleksandra Walczak
19.02.2024 r. otrzymaliśmy radosną wiadomość. Hanna Kisielewicz i Zofia Szenwald uczennice klasy 8a, przeszły eliminacje wojewódzkie Europejskiego Quizu Finansowego i dostały się do półfinału. Z naszego województwa były najlepsze- zdobyły 30 punktów w najkrótszym czasie 3:05 minuty, do rozwiązania miały 18 pytań z zakresu bankowości, ekonomii i ubezpieczeń. Łącznie z całej Polski przeszło do półfinału 48 drużyn dwuosobowych, z każdego województwa 3 najlepsze drużyny. W półfinale rywalizować będzie 48 drużyn, z których 10 przejdzie do finału krajowego. Finał europejski odbędzie się w maju w Brukseli- zakwalifikuje się 1 drużyna z Polski. Trzymamy kciuki za kolejne etapy.
Gratulacje dla Zosi i Hani.
Beata Pluto-Prondzińska
Klasa 3 b wzięła udział w lekcji online ,,Sieciaki-poznaj bezpieczny internet'' Podczas zajęć uczniowie poznali drużynę Sieciaków oraz pozytywne zastosowanie internetu. Dowiedziały się także kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenie w sieci należy uważać. Uczniowie wykonali także plakaty przedstawiające poznanych bohaterów. Kolejna lekcja już za kilka dni i będzie dotyczyła zasad bezpieczeństwa w internecie.
Ewelina Serewiś
W dniu dzisiejszym uczniowie klas: 1c i 3 d wyruszyli do Teatru Tęcza w Słupsku na WARSZTATY LALKARSKO-AKTORSKIE
Podczas warsztatów zdradzono tajniki szkoły lalkarskiej ucząc animować kukłą, pacynką czy muppetem. Dzieci miały możliwość ożywienia prawdziwej lalki teatralnej i odegrać małą etiudę oraz zagrania mini spektakl
Edyta Pietrusewicz, Zuzanna Kurczyk i Anna Wiśniewska-Kowalczyk
Dzisiaj odwiedził nas Pan Karol, tata Antosia. Pan Karol poruszył szereg tematów związanych z bezpieczeństwem dzieci, zarówno w szkole, jak i w domu oraz na podwórku. Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas spaceru, drogi ze szkoły do domu, spotkania osoby nieznajomej. Została także sprawdzona znajomość numerów alarmowych oraz czy uczniowie znają podstawowe zasady związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. Na zakończenie każdy otrzymał opaskę odblaskową.To była pouczająca lekcja. Serdecznie dziękujemy.
Ewelina Serewiś
Dzisiaj 19.02.24 r. uczniów kl. 1 a odwiedził pan Karol Dąbrowski- policjant, ale również tata naszego ucznia Aleksandra. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu ze zwierzętami. Na zakończenie uczniowie otrzymali od pana policjanta odblaski. Panu Karolowi Dąbrowskiemu dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas.
Wychowawca i uczniowie klasy 1 a.
W dniu 18.02.2024r. w Sławieńskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny dla 5 letniej Sary Chodkowskiej.
Jak informowaliśmy wcześniej, nasi uczniowie wspólnie z p. Arlettą Anyżką przekazali na dziesiejszą aukcję charytatywną pięknie wykonane krasnale, które zostały wylicytowane za sporą sumę pieniędzy.
Na scenie dzisiejszego koncertu wystąpili uczniowie naszej szkoły w składzie: Aleksandra Kurasińska, Lena Cieśla, Nadia Lachowicz, Paulina Kowalkowska, Anna Kijonek oraz Adam Antosik.
Dziękujemy Wam za poświecony czas i zaangażowanie.
Podziękownia należą się również Panu Jarosławowi Górnemu, który wspomógł występ naszego zespołu grą na perkusji.
Świetny występ SP2 to zasługa p. Łukasza Banasia, który nie tylko grał na gitarze, ale także przygotował dzisiejszy występ. Zapraszamy do wysłuchania piosenki: "Witajcie w naszej bajce"
Dziękujemy
Wrocław- Gdańsk- Gdynia- Koszalin- Wejherowo- Lębork- Starogard- Sławno i wiele innych - Ogólnopolski Mistrzostwa- Gracja Gold - I MIEJSCE
Psycholog szkolny konsultuje trudności i wypracowuje odpowiednie rozwiązania dla konkretnej sytuacji
Pani psycholog Anna Zielińska - Marciniak odwiedziła uczniów klasy 3d i przeprowadziła zajęcia mające na celu budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami.
"PIĄTKA NA ZGODĘ" to ćwiczenia pokazjące w jaki sposób komunikować się w sytuacjach konfliktowych.
Trzecioklasiści z zaangażowaniem i zainteresowaniem podjęli temat i świetnie współdziałali pomiędzy sobą
Serdecznie dziękujemy Pani Ani za bardzo ciekawy i zajmujący sposób przeprowadzenia zajęć
Edyta Pietrusewicz
Opakowania plastikowe to najczęściej występujący typ odpadów w każdym gospodarstwie domowym.
W ramach jednego z działań dotacji uzyskanej na ekopracownię „Zielona Przystań” chętni uczniowie naszej szkoły liczyli opakowania zużyte w domu w ciągu tygodnia. Wyniki nie są zadowalające. Średnio w gospodarstwie domowym zużywamy około 40 opakowań dziennie wykonanych z tworzywa sztucznego. Uzyskane dane skłoniły uczniów do dyskusji na temat redukcji tego typu odpadów.
23 stycznia obchodziliśmy „Dzień bez opakowań foliowych”. Jest to doskonała okazja, abyśmy wspólnie zastanowili się, jak małe zmiany w naszych codziennych nawykach mogą przyczynić się do dużych korzyści dla Ziemi.
W listopadzie i grudniu uczniowie przystąpili do konkursu badawczego na temat sposobów oszczędzania energii.
W styczniu rozstrzygnięto konkurs. Wyróżniliśmy 4 najciekawsze prace. Są to badania: Alicji Szaryk, Igi Stempień, Stanisława Lubonia i Mateusza Nowaczyka.
Uczniowie wykazali, że oszczędzanie energii w gospodarstwie domowym wpływa na zmniejszenie rachunków za prąd, a samo jej oszczędzanie ma istotny wpływ na środowisko. Dzięki niewielkim zmianom w codziennym życiu, takim jak wyciągnięcie ładowarki czy rezygnacja z czajnika elektrycznego może wpłynąć na to jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt lat.
Uczniowie SP2 po raz kolejny rywalizowali w zawodach sportowych w ramch Igrzysk Dzieci na szczeblu powiatowym. W roczniku chłopców 2011 i młodsi zdobyliśmy II miejsce w Piłce Ręcznej.
Paweł Michalik
Podczas lekcji religii pracowaliśmy metodą projektu. Dzieci z 2 c przygotowały Drogę Krzyżową, a oto efekt naszej pracy.
Anna Wiśniewska-Kowalczyk
W świetlicy szkolnej każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Do przygotowanej skrzynki walentynkowej świetliczaki mogły wrzucać walentynki. Z okazji tego święta odbył się konkurs na „Kartkę Walentynkową” .
W tym dniu w świetlicy szkolnej były różne zabawy walentynkowe. Hitem okazała się „Randka w ciemno" oraz przygotowana specjalna na tą zabawę ścianka walentynkowa.
J. Stolarek, R. Mielcarz , J. Juszczyk, A. Szczepaniak
Powered by aSc EduPage