• Aktualności

            • Dzień Kobiet w klasie 3a

              Dziewczynki z klasy 3a są wyjątkowe, dlatego Chłopcy postanowiły uczcić ich święto! Przygotowali różne konkurencje, których próbie zostały poddane Nasze Kobiety. 
              Był quiz specjalnie stworzony z okazji Dnia Kobiet, dziewczynki miały również wyzwanie, by zawiązać krawat na szyji każdego Chłopca a na koniec odbył się test znajomości kolegów z klasy.
              Dziewczęta świetnie poradziły sobie z przygotowanymi wyzwaniami, za co Chłopcy obdarowali je prezentami. 

              Wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń! 
              Chłopcy z klasy 3a

            • Wyjazd do teatru

              Wycieczka klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb i IIIc do Koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakl "Pinokio".

              Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą. Ponadczasowa opowieść "Pinokio" Carlo Collodi, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.

              Ubogi, samotny stolarz zawsze pragnął mieć dziecko. Gepetto struga więc z drewna lalkę, która w magiczny sposób ożywa. Pinokio niby zachowuje się, jak zwykłe dziecko, ale wydaje się, że jego serce nie bije. Jest krnąbrny, chciwy i skupiony tylko na sobie. Odrzuca ojca i wyrusza w świat w poszukiwaniu bogactwa i wolności. Niby chciałby być prawdziwym chłopcem, ale nie bardzo wie, co to znaczy. Łamać zasady, mieć pieniądze, iść z prądem czy pod prąd? Pinokio czuje się coraz bardziej inny, coraz bardziej samotny. Czy uda mu się odnaleźć siebie? Jedna z najbardziej znanych historii na świecie, wpisana we współczesny kontekst, podejmuje temat buntu, inności, gonitwy za dobrami materialnymi, ale przede wszystkim – uzdrawiającej siły miłości.

              Dzieci z wycieczki wróciły podekscytowane, a dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z prawdziwym teatrem.

              Anna Cieśla-Popczyk

            • Półfinał Konkursu Europejskiego EQF

              Zofia Szenwald i Hanna Kisielewicz uczennice klasy 8a wzięły udział w półfinale Konkursu EQF . Konkurs odbywał się na platformie Kahoot. W eliminacjach wzięło udział 49 drużyn z  Polski. Uczennice w bardzo krótkim czasie musiały odpowiedzieć na 20 pytań z zakresu bankowości, podatków i ubezpieczeń i ekonomii. Trzymamy kciuki za powodzenie.
              Beata Pluto-Prondzińska 
            • Konkurs plastyczny NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK WIELKANOCNY

              Kochani!

              Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK WIELKANOCNY. Konkurs ten połączony jest z Akcją Charytatywną dla niepełnosprawnego dziecka.

              Cele konkursu:

              1. Ukazanie piękna Świąt Wielkanocnych.

              2. Rozbudzanie wyobraźni i kreatywności oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej.

              3. Integracja rodziny poprzez uczestnictwo w konkursie.

              Przedmiotem oceny konkursowej jest wykonanie dowolną techniką:

              - wianka wielkanocnego na drzwi (wiszącego) lub

              - wianka jako ozdoby stołu.

              Prace będą oceniane pod kątem: pomysłowości, staranności, estetyki i trwałości wykonania oraz różnorodności materiałów w konstrukcji wianka. Wykonane i podpisane wianki (imię, nazwisko, klasa), przynosimy 18 marca 2024r. (poniedziałek) do pokoju nauczycielskiego nr 28 do godziny 11.30.

              Kategorie:

              - uczniowie klas 1- 4

              - uczniowie klas 5- 8

              Prace będą ocenione przez komisję, a następnie zostaną przekazane na AKCJĘ CHARYTATYWNĄ, dochód ze sprzedaży zasili fundusz na REHABILITACJĘ NIKODEMA ZIELIŃSKIEGO.

              Dodatkowo przewiduje się dla uczniów z klas 1-8, ocenę „6” (za zajęcie czołowych miejsc w konkursie) jako oceny cząstkowej z plastyki oraz pochwały dla wszystkich uczestników (za udział w konkursie).

              Koordynatorzy konkursu:

              Arletta Anyżka

              Aldona Zawarska– Anikiej

            • LEKCJA EKOLOGII W RAMACH PROGRAMU EKOPRACOWNIA

              - SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI NADLEŚNICTWA SŁAWNO

              W dniu 28 lutego 2024r. klasa VIII a i VII b uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Nadleśnictwa Sławno: Nadleśniczym Tadeuszem Lewandowskim i Panią Kingą Trzeciak- Sieprawską.

              Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest globalny kryzys klimatyczny. Świadczą o tym m. in. wzrost średniej temperatury powietrza na Ziemi, coraz częściej obserwowane ekstremalne zjawiska pogodowe, topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz.

              O tym, jaki te wszystkie zmiany klimatyczne mają związek z lasami oraz jak to wpływa na bioróżnorodność organizmów i na człowieka uczniowie mogli dowiedzieć się podczas spotkania z Panem Tadeuszem Lewandowskim i Panią Kingą Trzeciak – Sieprawską.

              Dziękujemy Panu Tadeuszowi Lewandowskiemu i Pani Kindze Trzeciak – Sieprawskiej za bardzo ciekawą lekcję ekologii.

              #OZE

              #ekopracownie

            • Wiosenna lekcja przyrody

              Klasa 1c na podsumowanie lekcji o ptakach zimujących w Polsce i ich dokarmianiu, wybrała się na spacer, ponieważ przez działanie uczy się najlepiej!

              Chociaż pogoda za oknem robi się wiosenna, uznaliśmy, że mimo to możemy dokarmić ptaki w okolicy, w szczególności kaczki krzyżówki , chociaż na jedzenie załapały się też gołębie i inne ptaki, które akurat przelatywały .

              Mieliśmy przy tym wiele radości , a przy okazji wykorzystaliśmy ładną pogodę na przedwiosenny spacer , a ptakom zrobiliśmy ucztę .

              Oczywiście podczas dokarmiania pamiętaliśmy o zasadach, które poznaliśmy na lekcji i nie karmiliśmy ptaków pieczywem , fast foodami , ani innymi rzeczami zawierającymi sól . Ptaki dostały dużą porcję ziarna, w szczególności słonecznika i płatków owsianych. Dzieci chętnie korzystały też z automatu zawierającego pokarm dla ptaków.

              Zuzanna Kurczyk

            • MISTRZOWIE KALIGRAFII

              28 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „Mistrz kaligrafii”. Pierwszaki z niezwykłym zaangażowaniem i starannością przystąpili do przepisywania zaproponowanego tekstu.

              Prace oceniane były pod względem kształtnego pisma, rozplanowania tekstu na stronie, poprawności pisania i estetyki zapisu. Wybór prac nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy bardzo się starali, aby ich praca została zauważona i wyróżniona. Wyróżnieni w konkursie zostali: Kacper Szenwald z klasy 1a, Michalina Kurkiewicz i Wiktor Berkiewicz z klasy 1 b.

              Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania.

              Wychowawcy klas pierwszych

            • WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

              27 lutego 2024r. klasa II c odwiedziła szkolną bibliotekę. Pani Jola opowiedziała dzieciom, jakie książki są w bibliotece, jak się je kataloguje, na jakich zasadach można je wypożyczyć. Przypomniała zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i czytelni oraz z zasadami poszanowania książek.

              Uczniowie wyszli z biblioteki z uśmiechem na twarzy i wybraną książką do czytania. Obiecali, że często będą odwiedzać bibliotekę aby zostać molami książkowymi!

              Dziękujemy Pani Joli za pogadankę na temat swojej pracy i udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania.

              Jolanta Wieczorek

            • CIEKAWA LEKCJA RYSUNKU

              W klasie 3 b gościliśmy Laurę, siostrę Maćka. Laura wybiera się na architekturę i od 3 lat uczy się rysunku.

              Podczas spotkania przekazała uczniom swoją wiedzę, każdy mógł zobaczyć podstawowe narzędzia i przybory potrzebne do wykonania rysunku oraz poznać zasady perspektywy oraz światłocienia. Laura pokazała uczniom, że podczas rysowania można rozwijać swoją kreatywność, a także stworzyć przestrzeń, w której możemy eksperymentować, uczyć się oraz doskonalić warsztat pracy. Dziękujemy bardzo za ciekawą lekcję rysunku.

              Ewelina Serewiś