Klasa I a i Klasa II a również pamiętały o grobach Poległych Żołnierzy.
DZIEŃ DYNI W KLASIE ID
1Dnia 29 października w klasie 1d obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu królował kolor pomarańczowy. Uczniowie na podstawie przygotowanej prezentacji dowiedzieli się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, który ma wiele witamin , a także jakie są jej odmiany oraz potrawy, które można z niej przygotować. Na koniec uczniowie wykonali piękne dyniowe prace plastyczne
Aleksandra Przybyła
#SzkołaPamięta
W dniu 29.10. 2021r. w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy IIIb odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały drobne prace porządkowe i zapaliły znicze.
Dorota Szpreniec - Dąbrowska
W klasie 2a obchodzono Dzień Dyni
4Każdy uczeń na ten dzień przygotował ozdobną dynię. Stworzono z dyni m.in. Minionka, Olafa, Pingwina, Lisa, Spongeboba. W drodze głosowania przeprowadzonego w klasie wyłoniono zwycięzcę. Jednogłośnie dzieci zadecydowały, iż zwycięzcą została dynia z postacią Pikachu.
Dzieci poznały również wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się skąd dynia przywędrowała do Polski, jak jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Więcej zdjęć na FB SP2
Paulina Rozmarynowska
Kontrolujmy dzieci w sieci
W ostatnich tygodniach koreański serial SQUID GAME bije rekordy oglądalności w Polsce i na całym świecie. Stał się już najpopularniejszym serialem w historii platformy NETFLIX. Pomimo że film jest przeznaczony dla widzów 16+, z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych.
Apelujemy do rodziców i nauczycieli o rozmowę z dziećmi, zainteresowanie się, co dzieci oglądają w internecie i czym się inspirują.
Z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, warto porozmawiać; zapytać o ich odbiór, emocje. Powiedzieć, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować; wesprzeć dzieci, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu. Nie kupujmy też dzieciom gadżetów związanych z serialem, reagujmy na niebezpieczne zachowania nawiązujące do fabuły.
Rodzice i nauczyciele znajdą naszą pomoc, dzwoniąc pod numer 800 100 100 - telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci, czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 12 - 15.
Dzieci, które potrzebują porozmawiać o tym, co dla nich ważne i trudne mogą zadzwonić do 116111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon jest czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Drodzy dorośli, bądźmy uważni!
Więcej: https://fdds.pl/.../squid-game-serial-nie-dla-dzieci.html
fot. Materiały prasowe Netflix
II b i II c z wizytą na Grobie Nieznanego Żołnierza
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Dzisiaj uczniowie klasy II b i II c, udali się na cmentarz w celu zapalenia symbolicznych zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza. Była to świetna okazja do patriotycznych zajęć w terenie. Dzieci w zadumie i zupełnej ciszy położyły znicze przy wybranym przez siebie krzyżu. Następnie oprócz symbolicznego światełka podarowały podległym żołnierzom modlitwę w ich intencji.
Dzieci ze świetlicy w poszukiwaniu kaczki mandarynki
2Nasze Świetliczaki podczas jesiennego spacerku, wraz z wychowawcami, udały się nad rzekę w poszukiwaniu kaczki mandarynki - ten bardzo kolorowy i egzotyczny ptak zamieszkał na terenie naszego pięknego miasta. Dzieci wypatrzyły kaczkę w Kanale Miejskim, tuż za naszą szkołą. Coż to była za radość!
Klasa Ia z wizytą w przychodni weterynaryjnej
1Dzięki uprzejmości pracowników pracowni weterynaryjnej Pani Iwony Wieczorek-Miranowicz uczniowie klasy Ia mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy wspaniałych weterynarzy. Pierwszoklasiści uczestniczyli w bardzo ciekawej i inspirującej rozmowie, mieli okazję dokładnie zwiedzić gabinet weterynaryjny oraz poznali tajniki pracy ze zwierzętami. W szczególności dziękujemy Panu Łukaszowi Berbesiowi za wyczerpujące odpowiedzi na pytania naszych Uczniów.
Aleksandra Walczak
WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas konkursów uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z dziesięciu przedmiotów.
Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowało się ośmioro uczestników. Są to:
Krzysztof Paczkowski z klasy VIII c – konkursy: języka polskiego, matematyczny, historyczny, chemiczny, geograficzny, biologiczny, wiedzy o społeczeństwie
Hanna Miranowicz z klasy VIII c – konkurs matematyczny i chemiczny
Maja Majewska z klasy 7A - konkurs języka polskiego
Marcel Nita z klasy 8 B – konkurs historyczny
Igor Skoneczny z klasy 8 C – konkurs geograficzny
Maria Pominkiewicz z klasy 7 A – konkurs biologiczny
Jakub Rzepka z klasy 7 A – konkurs języka angielskiego
Igor Liberra z klasy 7 A – konkurs języka angielskiego
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
ZABAWA W TEATR
Kilka dni temu uczniowie klasy VIIa – Basia i Marysia Pominkiewiczówny, Karolina Barańska, Franek Krukowski, Szymon Kowalski uświetnili lekcję j.polskiego, przygotowując inscenizację fragmentu „Dziadów”A. Mickiewicza.
Aktorzy wykazali się ogromnym talentem, ukazując los dziewczyny, która nikogo nie potrafiła obdarzyć miłością i za nic miała cudze uczucia. Natomiast minimalistyczna, ale wymowna scenografia wprowadziły oglądających w nastrój grozy i tajemniczości. Całości dopełniła muzyka, która została wspaniale dobrana do poszczególnych etapów inscenizacji. To wszystko spotkało się z ogromnym uznaniem klasy.
Uczniowie VIIa tym sposobem udowodnili, że mimo upływu czasu i trudnego języka dramatu, twórczość A. Mickiewicza wciąż inspiruje, nawet współczesną młodzież.
Dziękuję moim uczniom za to, że nie jest im obojętna literatura oraz za to, że mimo wielu obowiązków przygotowali piękne przedstawienie.
I. Pieńkos-Supieta
Konkurs plastyczny "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
7Podsumowanie konkursu plastycznego i quizu wiedzy zorganizowanego w ramach akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu i ich prace.
Quizz wiedzy
Mistrz wiedzy w zakresie segregacji śmieci, zanieczyszczeń środowiska i jego ochrony:
Zuzanna Krzemińska uczennica klasy 6a
Konkurs plastyczny
Kategoria I: klasy I-IIII miejsce:
Cieśla Gabriela- kl. IIIa
II miejsce: Antoni Dąbrowski- kl. Ib
III miejsce: Alicja Koprowicz- kl. Ib
Wyróżnienia:
Nina Kitzler- II b
Pola Cukrowska- I c
Kategoria II: klasy IV-VII
Imiejsce: Kacper Maryniak- IV c
II miejsce: Oliwia Siarnecka- IV b
III miejsce: Antoni Gracz- V b
Wyróżnienie:
Hanna Swołowicz- IV a
Kategoria III: klasy VII-VIII
Wyróżnienia:
Julia Skotarek- kl. VII b
Nadia Kachel- kl. VIIc
Serdecznie Wam gratulujemy!
Światowy Dzień Zwierząt
Przypominamy Wam, że do piątku 29 października br. trwa akcja ,,Pomóż psiakom i kociakom”.
Zbieramy:
1.Żywność dla kotów i psów - każdego rodzaju karmy suche i mokre
2.Akcesoria: smycze, obroże, miski, legowiska, koce, zabawki dla zwierząt, szczotki do wyczesywania sierści, szampony
3.Żwirek dla kotów
4. Podkłady medyczne.
Przyniesione dary prosimy składać u wychowawców.
DZIĘKUJEMY!!
Agnieszka Czesnowska i Anna Cieśla-Popczyk
DZIEŃ WOLONTARIATU
Wolontariat, to dzieło, które realizujemy w naszej szkole od dawna. W październiku obchodzimy Dzień Wolontariatu - posłuchajcie, co na temat tej idei mówią wolontariusze.
Uczniowie mówią o wolontariacie.
Anna Wiśniewska-Kowalczyk i Arletta Anyżka
Z WIZYTĄ W GDYNI
46Wczoraj,19 października klasy 2a oraz 3b wybrały się wczesnym rankiem na wycieczkę do Gdyni. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Ekperyment. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Dar Pomorza. Spacerujac po Skwerze Kościuszki mieliśmy okazję zobaczyć inne statki- Błyskawicę oraz Dar Młodzieży. Będąc w Akwarium Gdyńskim mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe gatunki ryb.
Wszyscy uczniowie mimo późnego powrotu do Sławna wrócili zadowoleni z wycieczki.
Paulina Rozmarynowska
„ Album z duszą”- prace zakwalifikowane do etapu powiatowego
3Miło nam poinformować, że szkolna komisja konkursowa wyłoniła trzy albumy rodzinne, które wezmą udział w etapie powiatowym konkursu genealogicznego pt. „ Album z duszą”.
Są to:
- album rodzinny uczennicy klasy VIII c Hanny Miranowicz
- album rodzinny uczennicy klasy V a Dominiki Kownackiej
- album rodzinny ucznia klasy V a Macieja Marczuka
Ponadto, ze względu na wysoki poziom prac, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia następującym uczniom:
Arkadiusz Fedoruk, kl. VII a
Antoni Gracz, kl. V b
Lena Siemińska, kl. VIII c
Tomasz Polit, kl. IV c
Warto podkreślić, że wszystkie albumy zgłoszone do konkursu, zgodnie z jego tytułem cechuje unikalny klimat właściwy dla szanowanych pamiątek rodzinnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
SP2 jest coraz bardziej nowoczesna!
9Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nasza szkoła pozyskała środki na zakup dwóch kolejnych dużych monitorów interaktywnych! Monitory są wyposażone w kompleksowe narzędzia do prezentacji i współpracy uczniów w trakcie lekcji. Sprzęt jest już zainstalowany w klasach, a uczniowie z entuzjazmem wykorzystują go do aktywnej nauki!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: "Jan Paweł II w oczach dziecka - Nie lękajcie się".
14Uroczyste wręczenie nagród za konkurs: "Jan Paweł II w oczach dziecka - Nie lękajcie się "
Laureaci z naszej szkoły:
Kategoria klasy I- IV
Wyróżnienie: Wiktoria Cholewa 2c
III miejsce Ernest Rudnik 2 c
I miejsce Dominik Ginter 3 b
Kategoria klasy V-VIII
Wyróżnienia: Anastazja Jędrzejczyk 7c
Igor Pietrusewicz 6a
II miejsce Antoni Gracz
Anna Wiśniewska - Kowalczyk
21 Dzień Papieski
Już po raz 21 obchodzimy Dzień Papieski, z tej okazji nasi uczniowie przedstawią krótki program artystyczny. Przy okazji pragnę podziękować p. Annie Berlińskiej, p. Łukaszowi Banasiowi, p. Edycie Pietrusewicz oraz p. Grzegorzowi Buczkowskiemu za zapis cyfrowy akademii.
Anna Wiśniewska - Kowalczyk
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
20"Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za Wasze ofiarowane dla nas serce" – takimi pięknymi słowami złożyli podziękowania swoim nauczycielom uczniowie z SP nr 2 w Sławnie.
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej - 13 października odbył się uroczysty apel poświęcony nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie klas piątych przy wsparciu wychowawców: Pani Anety Michalak, Pani Jolanty Juszczyk oraz Pani Aldony Zawarskiej- Anikiej. Na akademii uczniowie przedstawili humorystyczne scenki z życia uczniowskiego. Zaprezentowali się także w repertuarze muzycznym przygotowanym przez Panią Annę Berlińską. Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały występ taneczny w wykonaniu uczniów klasy 8 a- Julii Pawlak oraz Oliwiera Kusznerczuka.
Uczniowie klas piątych oraz Samorząd Uczniowski obdarowali nauczycieli oraz pracowników szkoły ,, smacznymi” upominkami.
Tego dnia już od samego rana wszystkim dopisywał dobry humor, nauczycieli przywitała słodka niespodzianka, a od uczniów płynęły ciepłe słowa, podziękowania oraz moc życzeń. Można by sobie życzyć, aby tak wyglądał każdy dzień w szkole.
Małgorzata Duha
Regulamin Szkolnego Konkursu plastycznego pt. „Pani Jesień w żółtej sukience - i Ty możesz zostać małym projektantem mody”.
Organizatorkami konkursu są wychowawczynie klas trzecich: Dorota Szpreniec- Dąbrowska, Anna Król, Jolanta Wieczorek.
Tematyka:
Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy, której głównym tematem jest suknia dla Pani Jesieni.
Cele konkursu:
1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
2. Uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią.
3. Promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.
4. Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
Uczestnicy konkursu i zasady uczestnictwa:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III .
2. Każdy z autorów może przygotować jedną pracę plastyczną.
3. Do konkursu dopuszcza się wszelkie formy plastyczne w formacie A4 i A3 (malarstwo, rysunek, kolaż, wydzieranka, wycinanka).
4. Do wykonania pracy konkursowej dopuszcza się materiał roślinny tylko w postaci suchych kwiatów, liści, mchu, małych patyczków, owoców jarzębiny. Materiał roślinny powinien być dokładnie przyklejony.
5. Każda praca powinna być podpisana na odwrocie: imię i nazwisko autora pracy oraz klasa.
6. Prace należy składać do wychowawczyń klas trzecich w terminie do 26 października 2021r.
Kryteria oceny:
1. Zgodność pracy z tematem.
2. Estetyka wykonanych prac.
3. Oryginalność, pomysłowość.
4. Samodzielność w wykonaniu pracy.
5. Walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.
Nagrody:
Dla autorów wyróżnionych prac przewidziano dyplomy.
Archiwum Aktualności