• Wolontariusze w akcji

Młodzież ze Szkolnego Wolontariatu wzięła udział w zbiórce żywności dla potrzebujących pod hasłem "Tak Pomagam". Serdecznie dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom za zaangażowanie. Pozdrawiamy również nauczycieli wspierających wolontariuszy. JESTEŚCIE WSPANIALI!

Anna Wiśniewska - Kowalczyk

• Szkolny Kalendarz Adwentowy- zadanie 1

ADWENT to czas radosnego oczekiwania na przyjęcie Bożej Dzieciny. Wszyscy przygotowują się do tego wyjątkowego dnia, uczniowie naszej szkoły również. Stąd pomysł SU, by odliczać kolejne dni do przerwy świątecznej.

Tak oto powstał " Szkolny Kalendarz Adwentowy". Każdy dzień ( oczywiście jedynie od poniedziałku do piątku) Adwentu cała społeczność szkolna świętuje w inny sposób. Codziennie odkrywana zostaje jedna karta naszego kalendarza.W tym miejscu i na tablicy ogłoszeń, będą się pojawiać nowe zadania.Czasem warto zajrzeć dzień wcześniej, aby zerknąć, co czeka nas kolejnego dnia.Zapraszamy do wspólnej zabawy.

ZADANIE NR 1

1, 2 i 5 GRUDNIA " LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA"Jeżeli jeszcze nie napisałeś listu do św. Mikołaja, to jest to ostateczny termin, aby Mikołaj dowiedział się o naszych marzeniach. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły ale również rodzice, piszą w tych dniach listy, które wrzucamy do skrzynki znajdującej się przy tablicy ogłoszeń. Nie zwlekajcie, bo z tego co nam wiadomo, Mikołaj odwiedzi nas już 6-go grudnia. Więcej na temat odwiedzin Mikołaja, za kilka dni.Bądżcie czujni! SSU.

Obraz Biljana Jovanovic z Pixabay

• Rozstrzygnięcie konkursu: "Chrząszcz brzmi w trzcinie - łamańce językowe"

W konkursie recytatorskim: "Chrząszcz brzmi w trzcinie - łamańce językowe" wzięli udział uczniowie klas: I b, II c, II d, IIIb, IIIc, IVb, którzy przygotowali trudne pod względem wymowy wiersze. Konkurs składał się z dwóch prezentacji. Oceniano znajomości treści, poprawność wymowy oraz stopień trudności. Wszyscy włożyli dużo pracy w przygotowanie, toteż występom towarzyszyło dużo emocji.

Wyniki w prezentacjach:

Uczniowie klas I- III:

1. Miejsce - Nina Kitzler, kl. III b,

2. Miejsce- Amelia Zabłotna kl IId,

3. Miejsce - Antoni Chwiałkowski II d, Wyrożnienia: Michał Sokołowski Ib, Piotr Sadowski II c.

Uczniowie klas IV- VI:

1. Miejsce - Paulina Kowalkowska,

2. Miejsce -Jagoda Radko,

3. Miejsce - Anna Kijonek,

Wyróżnienie: Aurelia Żaczek.

Zwyciężczyni zaprezentowała wiersz przed Panią Dyrektor, która uroczyście pogratulowała wszystkim uczestnikom i wręczyła dyplomy i nagrody.

Anna Marciniak - Zielińska

• Relacja z wycieczki do Fabryki Bombek w Koszalinie.

W dniu 30 listopada uczniowie klasy III b i III c mieli możliwość poznania procesu powstawania niezwykłych bombek. Zwiedzali dmuchalnie szkła oraz srebrzalnie, gdzie nadawany jest kształt oraz podkład bombek. Następnie zobaczyli lakierowanie bombki i udali się do dekoratorni, w której przemiłe panie nadawały piękne wzory na powstałych wcześniej bombkach. Sami również mogli pomalować na bombeczkach różne wzory.

Na koniec dzieci udały się do sklepiku, gdzie mogły zakupić wyprodukowane w fabryce bombki. Każde dziecko otrzymało swoją imenną bombkę.

Wycieczka była bardzo interesujące i udana.

Anna Cieśla - Popczyk

• Kiermasz świąteczny

Kochani !!!

BARDZO ZAPRASZAMY na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w naszej szkole 7– 8 grudnia (środę i czwartek ) na parterze w godz. 7.30 – 15.30.

Wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Konrada Rosiaka, chorego na Mózgowe Porażenie Dziecięce, Epilepsję i inne choroby współistniejące.

Nie bądź obojętny!!!

Okaż wielkie serce i pomóż Konradowi

Na kiermaszu świątecznym będzie można kupić pyszne muffinki oraz ręcznie wykonane prace: skrzaty, kartki, wianki i stroiki świąteczne, świece i lampiony, etui na sztućce, poduszki i wiele innych ozdób i dekoracji, które udekorują Wasz dom na Święta Bożego Narodzenia.

• Andrzejki w IV b

Podczas zabawy andrzejkowej Ania i Nina przygotowały konkurs talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swój talent wokalny, taneczny,  umiejętności w składaniu klocków Lego i sterowaniu różnymi pojazdami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i skrzaty świąteczne wykonane własnoręcznie przez dziewczynki uczęszczające na zajęcia krawieckie. Uczestnicy dostali słodkie nagrody pocieszenia. Po emocjach związanych z występami uczniowie mogli przenieść się na chwilę w przyszłość, wróżąc sobie z obierek jabłka, słomek, makaronu, czy przebijając serce z imionami.