• Kreatywne prace plastyczne

"Nawet zimą drzewa pięknie wyglądają, zwłaszcza gdy śnieg lub szadź opruszy gałęzie..."

Dzieciaki uczestniczące w pozalekcyjnych zajęciach plastycznych wykonały prace przy użyciu akwareli, bibuły, folii aluminiowej, a także soli.

Zadanie z projektu KREATYWNYCH PRAC PLASTYCZNYCH na styczeń ZALICZONE

Edyta Pietrusewicz

• Rozstrzygnięcie konkursu: ,,Kreatywna kartka świąteczna".

W konkursie brali udział uczniowie klas I - VI. Jury wyróżniło pracę następujących uczniów:

Gracz Antoni

Antoni Piec

Zuzanna Trzeciak

Rafał Orzeł

Fanek Słodkowski

Julia Wilińska

Alan Grzelak

Konkurs miał zachęcić uczniów do tworzenia pomysłowych i oryginalnych kartek świątecznych łącząc różne techniki plastyczne. Prace wyróżniały się technikami mieszanymi między innymi monotypią, recyklingiem, asamblaż, kolaż.

Każda z prac była wyjątkowa pod względem wykonania i zastosowania środków wyrazu artystycznego, dlatego każda z wykonanych prac została wyróżniona za pomysł i wyjątkowe wykonanie.

Organizator konkursu: Agata Szczepaniak

• ZAJĘCIA W PRACOWNI TECHNICZNEJ

Dzisiaj 10.01.2023r. klasa III b uczestniczyła w zajęciach w pracowni technicznej, które prowadziła pani Arletta Anyżka. Pani Arletta pokazała uczniom maszynę do szycia , haftowania oraz wytłumaczyła zasady ich działania. Pokazała jak wielką frajdę może dać zabawa w szycie. Uczniowie uczyli się szycia w rękach: nawlekanie na nitkę , robili supełek, a później zszywali materiał. Co prawda nie dla każdego było to łatwe zadanie, ale wszyscy byli zadowoleni ze swojej pracy. Na zajęciach wykorzystaliśmy maszyny, które szkoła zakupiła z programu Laboratorium przyszłości.

Jeszcze raz dziękujemy pani Arlecie za zaproszenie na zajęcia.

Arletta Anyżka i Agnieszka Czesnowska

• Jasełka

04.01.2023 r. zaproszeni goście: Naczelnik  Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji p. Marta Konfederak i proboszcz parafii WNMP ksiądz Leszek Szurek, wraz z uczniami naszej szkoły, uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez uczniów klas 4-8. Nad reżyserią czuwała p. Anna Wiśniewska - Kowalczyk, scenografią p. Edyta Pietrusewicz, oprawę muzyczną przygotował p. Łukasz Banaś wraz z zespołem muzycznym, nad nagłośnieniem czuwał p. Jan Mielniczek. Była to ciekawa, nowoczesna interpretacja z udziałem postaci z bajek. Pani naczelnik i dyrektor szkoły Pani Aneta Świątek wręczyły występującym słodkie upominki. Podziękowały również wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie występu.

• Przekaż przedmioty do licytacji na 31. Finał WOŚP

Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie zaprasza przedsiębiorców i mieszkańców Sławna do przekazywania przedmiotów na licytację 31 finału WOŚP. Firmy i osoby prywatne pragnące przekazać przedmioty na aukcje wspierające 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy proszone są o przekazanie przedmiotów do Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy -

miejskisztabwospslawno@gmail.com

lub telefoniczny 604 878 776.

• Sztabowa Skarbonka Stacjonarna- WOŚP 2023

Informujemy, że Sztabowa Skarbonka Stacjonarna została wystawiona w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie. Pani Iwona Pasternacka, która opiekuje się puszką, zaprasza do wrzucania pieniążków na WOŚP. Akcja będzie trwała do 27 stycznia 2023r.

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do wsparcia wielkiej akcji. Akcji, która miała swój początek 31 lat temu i która pomimo wielu trudności trwa do dnia dzisiejszego.

Dlatego w tym roku znów pragniemy zapełnić puszkę SP2 SŁAWNO po same brzegi!!! Tym bardziej, że sławieński Sztab WOŚP swoją siedzibę ma właśnie w naszej szkole, a kierować nim będzie niezmiennie Pani Dyrektor Aneta Świątek.

Pamiętajcie - razem potrafimy naprawdę wiele.

• SP2 w Sławnie- laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”!

Miło mi poinformować o sukcesie informatycznym. Nasza szkoła została laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”!

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i wszystkim klasom, które wzięły udział w przedsięwzięciu dotyczącym nauki kodowania. Szczególne podziękowania dla klas: 1c, 2c, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, gdyż zajęcia tych klas zostały opisane i przesłane wraz ze zdjęciami na stronę Code Week, co zdecydowało o naszej wygranej.

Zajęcia z kodowania przeprowadziły panie:

Jolanta Wieczorek,

Małgorzata Duha,

Anna Cieśla-Popczyk,

Agnieszka Czesnowska,

Beata Pluto-Prondzińska- koordynator akcji. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Zwycięskie szkoły otrzymają pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce i zwiększyć jej rozmiar.