• Święto kreatywności w klasie 3a

15 września obchodzony jest Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Dlaczego akurat KROPKA? Bo od KROPKI wszystko się zaczyna!

Trzecioklasiści uczcili ten dzień rozwiązywaniem kreatywnych zadań i kropkową pracą platyczną. Poszukiwali swoich talentów i wspólnie stworzyli Klasowe Drzewo Talentów.

Cały dzień przebiegał w pozytywnej i kreatywnej atmosferze!

• NARODOWE CZYTANIE 2023

W sobotę, 9 września tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Saskim, odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił nas do czytania „ Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Nasza szkoła 11 września włączyła się do akcji. Uczniowie klas VII- VIII odsłuchali fragmenty, które czytane były podczas lekcji języka polskiego. „ Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej, podejmuje tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Agnieszka Hennig

• Projekt "Szkoły Pełne Talentów 2"

Nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji projektu "Szkoły Pełne Talentów" organizowanego przez sieć sklepów Lidl. Ta akcja ma na celu zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań naszej szkoły.

Polega ona na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły, które będziemy mogli wymienić na zestawy edukacyjne, sprzęt elektroniczny i sportowy oraz doposażenie pracowni lekcyjnych.

Talenciaki mogą odbierać klienci sieci Lidl już od 1 września 2023r. w zamian za dokonywane zakupy (1 talenciak za min.50zł w tym jedno warzywo lub owoc).

Dziękujemy za włączenie się kolejny raz do akcji !!! Razem możemy więcej dla naszej szkoły !

Iwona Pasternacka

• Rozpoczęcie roku szkolnego w SP 2 w Sławnie

Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać”

(J. Paderewski)

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 2 uroczystym apelem. Po dwumiesięcznych wakacjach uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Niektórzy usłyszeli nasz szkolny dzwonek po raz pierwszy. U naszych najmłodszych uczniów z klas pierwszych, dla których szkolne mury są czymś nieznanym, można było dostrzec ciekawość i błysk w oku. Dla części uczniów będzie to ostatni rok przygody z naszą szkołą, gdyż za dziesięć miesięcy pożegnają ją jako absolwenci. Wśród grona pedagogicznego nie zabrakło nowych nauczycieli, którym życzymy sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy. Wszystkich zgromadzonych na apelu serdecznie przywitała pani dyrektor Aneta Świątek.

Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sławno- Krzysztof Frankenstein, ks. Proboszcz Parafii WNMP w Sławnie- Leszek Szurek, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji- Marta Konfederak, Przewodnicząca Rady Miejskiej- Marzena Łużyńska, dyrektor SDK– Izabella Sozańska-Majchrzak, dyrektor Biblioteki Miejskiej- Hanna Dobak, Radny Rady Miejskiej- Dominik Margielewski, Komendant Hufca ZHP- hm. Ryszard Sobczak oraz Przewodniczący Rady Rodziców- Bogumił Łysiak. Początek roku jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. W swoich przemówieniach pani dyrektor oraz zaproszeni goście życzyli nauczycielom pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą. Naszym uczniom podczas nowych wyzwań szkolnych niech przyświecają słowa kardynała S. Wyszyńskiego: ,,Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe są liche i łatwe”