• Sukcesy naszych uczennic

Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczennic w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, w których do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się aż cztery uczennice: Zofia Szenwald z chemii, Zuzanna Krzemińska z biologii oraz Weronika Miszczak i Klaudia Wąs z języka angielskiego. Uczennice do konkursu przygotowali: p. Monika Zanijat, p. Mirosława Sadowska, p. Celina Cieśla oraz p. Mirosław Niewiadomski.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 8 stycznia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Organizatorem konkursu była p. J. Wieczorek, p. A. Król i p. D. Szpreniec- Dąbrowska. Konkurs skierowany był dla klas I-III i przystąpiło do niego 18 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa w składzie p. I. Bocheńska- Michalik, p. J. Bledziewska, przy ocenie recytatorów brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce-Hanna Krajewska kl. 1c

II miejsce-Franciszek Cichocki kl. 3a

III miejsce-Michalina Kurkiewicz kl. 1b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Jolanta Wieczorek