• Europejskie Dni Dziedzictwa- Bohater Mojej Rodziny

W ramach Obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa nasza szkoła zaprasza do wzięcia udziału w akcji pt. ,,Bohater mojej rodziny ”. Każdy z nas jest uczestnikiem historii. Każdy z nas codziennym życiem tworzy historię. Każdy z nas w pewien sposób oddziałuje na historię swojej rodziny.

Celem tej akcji jest przybliżenie historii naszych bliskich, którzy swoimi czynami, postawą, odwagą stali się dla nas wzorem do naśladowania i zasłużyli na to, aby inni poznali ich historię.

Zadanie do wykonania: Rysunek, zdjęcie prezentujące bohatera (format A4) Każda praca powinna zawierać: opis bohatera (kto?), opis ważnej historii z jego życia- faktu (co?) -która wpłynęła na losy całej rodziny.

Prace przekazujemy do wychowawcy klasowego.

Termin oddania pracy-15 października 2024 r. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji. Koordynator akcji- Ewa Byszewska.

ZDD_SP2_plakat.pdf

• Narodowe Czytanie 2024

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w Narodowym Czytaniu, które odbyło się już po raz trzynasty. Celem tej akcji jest zachęcenie młodzieży i dorosłych do poznawania dzieł polskiej literatury. W tym roku mogliśmy przeczytać dramat J. Słowackiego "Kordian". Ponieważ jest to lektura bardzo trudna i raczej zarezerwowana dla starszych czytelników, dlatego też oprócz wysłuchania krótkiego tekstu dzieła, uczniowie obejrzeli fragment przedstawienia teatralnego na podstawie dramatu. Przypomniano też sylwetkę samego autora oraz zapoznano z sytuacją polityczną i historyczną naszego kraju w I połowie 19 wieku.

Mamy nadzieję, że tak wybitne dzieła jak "Kordian" J. Słowackiego nie zostaną przez nas zapomniane.

• TALENCIAKI

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele naszej szkoły. Ruszyła kolejna odsłona akcji ,,Szkoły Pełne Talentów 3!" organizowanej przez Lidl Polska. Bardzo liczymy na Państwa pomoc i wsparcie również w tym roku szkolnym.

Co należy zrobić.

Wykonać zakupy na kwotę minimum 50 zł i dodatkowo musi się w nich znaleźć świeży owoc lub warzywo. Można też zdobywać ekstra TALENCIAKI za oznaczone produkty

W jaki sposób przekazać zebrane punkty naszej szkole

1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

3. Przekazać Talenciaki fizycznie w szkoły do specjalnie przygotowanych pudełek.

Pudełka znajdują się w sekretariacie szkoły u Pani Iwonki Pasternackiej.

Talenciaki można otrzymać za zakupy w sklepach Lidl od 02.09.2024 do 31.10.2024.

Czas start!!!!

• „Nauka jest wspaniałą podróżą”

Nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczął się uroczystym apelem, w którym brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dla niektórych z nich była to okazja do ponownych spotkań z koleżankami i kolegami ze szkolnych ławek, a dla innych pierwsze przekroczenie murów szkoły. Pani Dyrektor - Aneta Świątek powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, ale szczególnie pierwszoklasistów i ósmoklasistów. Ci pierwsi z błyskiem w oku i nadzieją oczekiwali tego dnia, by móc usłyszeć szkolny dzwonek, poznać kolegów i koleżanki, a także panią wychowawczynię. Zostali uroczyście wyczytani i mieli okazję zaprezentować się całej społeczności szkolnej. Tegoroczni absolwenci z nutą nostalgii spoglądali na młodszych kolegów, dla których przygoda w szkole dopiero się rozpoczyna, ponieważ przed nimi ostatnie dziesięć miesięcy nauki i przygód w murach naszej szkoły.

Nie zabrakło również powitań dla nowych nauczycieli i pracowników, którym pani Dyrektor składała serdeczne życzenia sukcesów zawodowych i spełnienia w pracy.

Oprócz wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu narodowego, uroczystość uświetnili swoją obecnością również zaproszeni goście: p. Krzysztof Frankenstein Burmistrz Miasta Sławno, p. Marzena Łużyńska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie

p. Marta Konfederak - naczelnik wydziału Spraw Społecznych i Edukacji, ks. Leszek Szurek - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie, p. Jacek Ścigała - prezes MPGKiM, p. Wojciech Ludwikowski - prezes WiK, p. Hanna Dobak - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Sławnie, p.

Izabela Sozańska-Majchrzak - dyrektor SDK w Sławnie, p. Krzysztof Kowalczyk- dyrektor Osiru, hm. Ryszard Sobczak - komendant hufca ZHP Miasta Sławno oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Bogumił Łysiak.

Dla niektórych nauczycieli czas wakacji był niezwykle intensywny, ponieważ podchodzili oni do egzaminu nadającego im uprawnienia nauczyciela mianowanego. Pani Arletcie Anyżce i Agacie Szczepaniak z tej okazji wręczono listy gratulacyjne z życzeniami sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego to moment niezwykle ekscytujący zarówno dla nauczycieli, uczniów, jak i rodziców. Dla wszystkich będzie to czas nowych wyzwań, pokonywania trudności, ale przede wszystkim poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Życzymy wszystkim nieustającego zapału do pracy i nauki, a także dużo uśmiechu i radości na nowy rok szkolny!

Tekst: Klaudia Michalska

Zdjęcia: Grzegorz Buczkowski

• 1 września 1939- początek II Wojny Światowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej

1 września 1939 roku był dniem, który zmienił świat na zawsze. To wtedy rozpoczęła się wojna, która pochłonęła miliony istnień ludzkich, niszcząc miasta, wsie – ludzkie marzenia i nadzieje.

Mija 85 lat, kiedy to właśnie nasza Ojczyzna była pierwszą ofiarą agresji, która zapoczątkowała globalny konflikt. Dziś, wspominając tamte wydarzenia, oddajemy hołd wszystkim ofiarom wojny – żołnierzom, cywilom, dzieciom, kobietom - wszystkim, których życie zostało przerwane przez brutalność tamtych dni.

Niech nasza pamięć będzie żywą przestrogą przed złem wojny i apelem o budowanie świata opartego na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i współpracy.

Cześć i chwała bohaterom!

#Pamiętamy