Święto Dzieci i Młodzieży
47Klasy 4b i 7a świętowały Dzień Dziecka na świeżym powietrzu. Uczniowie brali udział w podchodach, grach integracyjnych, a po zabawach upiekli sobie pyszne kiełbaski nad ogniskiem.
DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
16Z okazji Dnia Dziecka uczniowie ze świetlicy spędzili czas aktywnie na świeżym powietrzu. Dla dzieci zorganizowano wiele interesujących zabaw, między innymi: puszczanie baniek, malowanie twarzy, tworzenie własnych koszulek, konkursy z balonami, gra w piłkę.
Wszyscy bawili się doskonale
A.Anyżka , J.Stolarek , R.Mielcarz , A.Szczepaniak
Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie
Trzymamy kciuki za Naszą GRACJĘ
Na poniższym kanale na YOU TUBE można oglądać występ naszego zespołu "na zywo" !
Wycieczki ciąg dalszy
4Wczoraj "na luzie" Wodospad Szklarki i bitwa balonowa!
Wycieczka klas 8 cd.
6Wczorajszy dzień obfitował w wiele atrakcji i wrażeń. Wjechaliśmy wyciągiem na Szrenicę , a następnie szczytami, spacerkiem dotarliśmy na Śnieżne Kotły, później czerwonym szlakiem przy Wodospadzie Kamieńczyk wróciliśmy do Ośrodka.
Dzień zakończyliśmy ogniskiem
Aneta Michalak
Europejski Quiz Finansowy
Gratulacje dla naszych laureatek:
Zofii Szenwald
Hanny Kisielewicz
za zajęcie II miejsca w województwie zachodniopomorskim w Konkursie Europejski Quiz Finansowy.
Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Magdalena Lach.
Cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, jesteśmy bardzo dumni i już trzymamy kciuki za pomyślność w przyszłym roku.
Wycieczka klas 8
12Po nocnej podróży wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu naszej wycieczki - Szklarskiej Poręby. Szklarska przywitała nas piękną pogodą , widokami na Śniezne Kotły i Halę Szrenicką. Za nami pierwszy szczyt - Wysoki Kamień.
Pozdrawiamy!
Aneta Michalak
Sławno oczami uczniów klasy 2a
Uczniowie klasy 2a podsumowali realizację projektu "W mojej małej ojczyźnie", którego głównymi celami było kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej, lokalnego patriotyzmu, dumy ze swojego miejsca zamieszkania, zainteresowanie historią, kulturą i przyrodą regionu oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. Jednym z zadań wykonywanych w ramach projektu było stworzenie filmu promującego Sławno. Uczniowie pokazali najciekawsze, najbardziej charakterystyczne i ważne dla nich miejsca w naszym pięknym mieście w różnych porach roku. Zapraszamy do obejrzenia Sławna oczami drugoklasistów! ❤️
Aleksandra Walczak
Dzień Dziecka w Skrzatuszu
Dzieci z całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej spotały się z Matką Bożą Skrzatuską z okazji obchodów dnia dzieckam . Zabawa rozpoczęła się już w drodze dzieci i młodzieży ze Sławna śpiewały, taniczyły w dobrych humorach dojechały na miejsce. Tam zabawa trwała dalej. Tańce integracyjne, radosny śpiew, powitanie figury Matki Bożej i uroczsta eucharystia sprawowana przez 35 kapłanów pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Zbigniewa. Potem pyszna zupa zabawy na świeżym powietrzu, zakup pamiątek i modlitwa w saktuarjum. Ten wspaniały dzień zintegrował dwie szkoły SP 2 i SP 3 w Sławnie.
A. Wiśniewska-Kowalczyk
Wycieczka klas IV na Kaszuby
45Nasza zabawa zaczęła się jeszcze przed przyjazdem autokaru. Uczniowie w oczekiwaniu na wyjazd zorganizowali challenge taneczny. Zwiedzanie zaczęliśmy od Skansenu Budownictwa drewnianego w Szymbarku, w którym widzieliśmy największy fortepian świata z piszczałkami, uczyliśmy się śpiewać Kaszubskie Nuty, widzieliśmy najdłuższą deskę i stół, Dom Sybiraka, replikę pociągu, którym wywożono ludzi na Sybir, doświadczyliśmy przerażającej i głośnej imitacji nalotu podczas pobytu w schronie. Wysłuchaliśmy historii o niedźwiedziu Wojtku, Wpływający na zmysły pobyt w domu do góry nogami zrobił na nas ogromne wrażenie. Działały na nas siły, nad którymi nie mieliśmy pełnej władzy. Byliśmy również w zabytkowym drewnianym kościele św. Rafała, w którym znajduje się wiele drewnianych elementów pamiętających ważne wydarzenia w polskiej historii( Belki z ogrodzeń łagru sowieckiego, belkę z Częstochowy pamiętającą Potop Szwedzki czy elementy pierwszego mola sopockiego. Poza pamiątkami drewnianymi, atrakcje Szymbarka zebrane w kościele, to też kamienie, między innymi kamień z fundamentów siedziby Mieszka I czy kamień z pierwszej archikatedry na Wawelu). Jagoda przeczytała wszystkim modlitwę Ojcze nasz w języku kaszubskim. Gościliśmy w restauracji Florencja, w której Kuchenne Rewolucje przeprowadziła Magda Gesler. Kolejnym punktem były Wdzydze Kiszewskie i zwiedzanie Kaszubskiego Parku etnograficznego, w którym doświadczyliśmy życia Kaszubów z XVIII w. Widzieliśmy zabudowy szlachty, warsztaty i wyroby rzemieślnicze, kościółek, wiatraki, budynki gospodarcze. W drodze do Muzeum Zachodniokaszubskiego- Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie przejeżdżaliśmy obok Zamku Krzyżackiego w Bytowie, poznając jego historię. W zagrodzie doświadczyliśmy zapachów i smaków wypiekanych na ogniu wafli, wysłuchaliśmy opowieści o tradycjach kulinarnych na Pomorzu, poznaliśmy tajniki skromnej kuchni kaszubskiej oraz dowiedzieliśmy się jaki wpływ na kuchnie tego regionu mieli Niemcy, Ukraińcy i Litwini. Była to działająca na różne zmysły wycieczka, z której przywieźliśmy piękne wspomnienia i kaszubskie pamiątki.
Wycieczka klas V i VI do Malborka
2226 maja uczniowie klas 5 i 6 wraz z opiekunami p. Celiną Cieśla, p. Mirosławą Sadowską, p. Jolantą Juszczyk oraz p. Anną Wisniewską-Kowalczyk udali się na wycieczkę do Malborka. Zwiedzając zamek, najpotężniejszą twierdzę średniowiecznej Europy, oprócz imponujących murów obronnych z czerwonej cegły z wieżami i bramami mogliśmy podziwiać pomysłowość średniowiecznych budowniczych.
Muzeum Zamkowe oferowało także wiele atrakcji, w tym kilka wystaw z dawną bronią, bursztynem, wyroby z porcelany oraz wyroby rzemiosła artystycznego. Wróciliśmy bogatsi o wiele ciekawostek na temat życia w Zakonie Krzyżackimi, a także niezapomniane wrażenia.
Dzień Mamy
„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”.
Z okazji Dnia Mamy dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały dla swoich mam filmik , na którym zaprezentowały piosenki i wierszyki.
A.Anyżka J.Stolarek
Dzień trzeci- ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty
5Kochani, już po wszystkim
Dziękujemy komisjom za profesjonalną i serdeczną atmosferę.
Uczniowie po wyjściu uśmiechali się jakoś tak... wakacyjnie.
Dzień drugi egzaminu ósmoklasisty
12Dzisiaj "królowa nauk" - matematyka.
Czas operacyjny na rozwiązanie wszystkich zadań to 100 minut .
Powodzenia!
Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty za nami.
16To pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Egzamin z języka polskiego ósmoklasiści mają już za sobą, jutro czekają ich zmagania z „królową nauk” matematyką, a pojutrze z językiem angielskim.
Powodzenia w kolejnych dniach!!!
Wyniki konkursu matematycznego klas VI
Wyniki konkursu matematycznego klas VI:
I miejsce: Martyna Majewska [6B]
II miejsce: Małgorzata Krzyżaniak [6B]
III miejsce (ex aequo): Jakub Kozłowski [6A] Piotr Osmański [6A]
Gratulacje!
Archiwum Aktualności