• Relacja z wycieczki klasy I b i I c

W poniedziałek 5 czerwca 2023 roku, uczniowie klasy I b i Ic udali się na całodzienną wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur, Kaszubskiego Parku Gigantów oraz Kaszubskiego Parku Gracik położonych we wsi kaszubskiej Strysza Buda. Uczniowie mogli zobaczyć modele obiektów budowlanych w skali 1:25 z Kaszub, Polski i całego świata. Wśród obiektów były kościoły, zamki, Krzywa Wieża w Pizzie, modele latarni morskich i wiele innych budowli. Na terenie parku znajdowały się też inne atrakcje takie jak: postacie z bajek oraz mini zoo z żywymi zwierzętami. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach Park Gigantów. Okazał się dla nich nie lada wyzwaniem z powodu trudnego ukształtowania terenu oraz olbrzymich wymiarów owadów, mega ryb, ptaków. Największą atrakcją dla chłopców był Park Gracik, w którym można było zobaczyć dawne i współczesne pojazdy, militaria oraz bajkowe i filmowe pojazdy. Jeśli myślicie, że to koniec atrakcji, jesteście w błędzie. Uczniowie mogli zmierzyć się z własnymi lękami w Zamku Strachu, potem rozśmieszyć się do łez w Gabinecie śmiechu, czy wreszcie spróbować swoich sił w pokonaniu drewnianego labiryntu. Miłym akcentem wycieczki były zabawy na atrakcyjnym placu zabaw oraz jazda bajkową kolejką . Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do domu zadowoleni.

Jolanta Wieczorek

• Egzaminy na kartę rowerową

Pod koniec maja 58 uczniów z różnych klas przystąpiło do egzaminu teoretycznego, w teście musieli wykazać się znajomością znaków, przepisów ruchu drogowego oraz wiadomościami z pierwszej pomocy. Teorię zdało 52 uczniów. 05.06.2023 r. odbył się egzamin sprawdzający umiejętności praktyczne z jazdy na rowerze. Uczniowie musieli przygotować swój rower do jazdy, wymienić obowiązkowe wyposażenie oraz wykonać kilka podstawowych manewrów: jazda wąską ścieżką, zatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych, jazda slalomem, skręt po uprzednim zasygnalizowaniu ręką, jazda po ósemce, jazda z jedną ręką na kierownicy, czyli przewiezienie przedmiotu ze stolika na drugi stolik oraz zatrzymanie przed znakiem stop. Wszyscy uczniowie zdali egzamin z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi.

Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie:

Pani dyrektor- Anecie Świątek za umożliwienie przeprowadzenia egzaminu.

Pani zastępcy- dyrektor Ilonie Michalik za organizację zastępczą naszych zajęć.

Pani sekretarz- Iwonie Pasternackiej za wpisanie uczniów do rejestru i wydanie kart rowerowych.

Pani Agnieszce Hennig za zasponsorowanie i wycięcie znaków.

Panu Łukaszowi Wlazło za użyczenie nam pachołków i tyczek.

Panu dyrektorowi OSiR- Krzysztofowi Kowalczykowi za udostępnienie hali.

Pani Marcie Stępień za pomoc przy zarezerwowaniu hali OSiR i potrzebnego sprzętu.

Rodzicom za dostarczenie dzieciom rowerów i wsparcie podczas egzaminu.

Wszystkim zdającym, za sumienne przygotowanie.

Największe podziękowania dla Pana Grzegorza Buczkowskiego, który wspierał, konsultował, pomagał i współorganizował oraz zabezpieczał egzamin teoretyczny i praktyczny.

Zdjęcia i filmiki pojawią się na fb SP2

• MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca 2023 na terenie Amfiteatru

Sławieńskiego odbył się miejski dzień dziecka. Jednym z punktów programu była "Artystycznia Stajnia", podczas której prezentowali się artyści ze Sławna i okolic. Reprezentacja naszej szkoły również wystąpiła na scenie sławieńskiego amfitatru.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły: Sofii Sakhnenko, Zofii Szenwald, Aleksandrze Kurasińskiej, Julii Nogą, Aurelii Żaczek, Annie Kijonek, Michalinie Gorczyńskiej, Mai Strzyżewskiej i Pawłowi Mallkowi za odwagę i zaangażowanie.

Łukasz Banaś

• Warsztaty podróżnicze klasy 2a

Już po raz drugi uczniowie mieli możliwości wzięcia udziału w warsztatach podróżniczych zorganizowanych przez Panią Sylwię Ozdobę-Gracz "Wiercipiętki - Z Dzieciakami przez Świat".
              Tym razem drugoklasiści wyruszyli w wirtualna podróż do Norwegii. 🇧🇻
              Realizacja warsztatów była nagrodą dla Dzieci w ramach wygranego konkursu, ogłoszonego przez Panią Sylwię. Bardzo dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy wysłuchać inspirujących opowieści i dowiedzieliśmy się dużo nowych ciekawostek na temat Norwegii.

• Wyniki konkursu czytania ze zrozumieniem dla klas II

5 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sławnie odbył się szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas drugich. Udział w nim wzięło łącznie 12 uczniów, po trzech reprezentantów z każdej klasy.

Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce - Jan Skibiński z klasy IIa;

II miejsce ex aequo – Alicja Koprowicz (IIa) oraz Franciszek Cichocki (IIa);

III miejsce ex aequo - Antoni Mikinka (IIc), Antoni Caspari (IIc) oraz Liliana Antosik (IIa).

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności czytania ze zrozumieniem.

• Edukacja morska

Dzisiaj 2 czerwca uczniowie klas 2 c i 3 b

uczestniczyli w spotkaniu z panem Dariuszem Kloskowskim, który poprowadził zajęcia z edukacji morskiej. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Marynarce Wojennej, elementach munduru, nawigacji, urządzeniach do pomiaru wiatru czy wskazywania kierunków. Odbyły się też zajęcia praktyczne. Dzieci mogły „kroczyć”po mapie.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy częściej!

Agnieszka Czesnowska

• DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie ze świetlicy spędzili czas aktywnie na świeżym powietrzu. Dla dzieci zorganizowano wiele interesujących zabaw, między innymi: puszczanie baniek, malowanie twarzy, tworzenie własnych koszulek, konkursy z balonami, gra w piłkę.

Wszyscy bawili się doskonale

A.Anyżka , J.Stolarek , R.Mielcarz , A.Szczepaniak

• Wycieczka klas 8 cd.

Wczorajszy dzień obfitował w wiele atrakcji i wrażeń. Wjechaliśmy wyciągiem na Szrenicę , a następnie szczytami, spacerkiem dotarliśmy na Śnieżne Kotły, później czerwonym szlakiem przy Wodospadzie Kamieńczyk wróciliśmy do Ośrodka.

Dzień zakończyliśmy ogniskiem

Aneta Michalak