• Aktualności

            • Gleby w Polsce ...

              Przy omawianiu tego tematu na lekcji geografii - klasy 7a i 7b stworzyli własne profile glebowe zamknięte w słoiku. Wykorzystali do tego produkty dostępne w gospodarstwach domowych. Nikt z uczniów nie wiedział jaką glebę wykona, została ona przydzielona podczas zajęć. Dodatkowo jedna z klas mogła zrobić glebę z produktów jadalnych - były galaretki, ciastka, budynie (mniam ).

              Powstały gleby: brunatna, bielicowa, rędziny, mady i czarnoziemy ( zdjęcia ).

              Była to super odskocznia od codziennej pracy z podręcznikiem.

              Dziękuję wszystkim za wzorowe przygotowanie się do tego zadania.

              J. Juszczyk

            • Plastyczne inspiracje

              Podczas lekcji plastyki uczniowie klas IV a oraz V a wybrały się do Sławieńskiego Domu Kultury podziwić prace artysty pana Kazimierza Babkiewicza. Poszukując inspiracji uczniowie również dowiedzieli się w jaki sposób analizujemy dzieła sztuki. Chętnie także przeglądały kroniki Sławienskiego Domu Kultury.

              A . Szczepaniak

              A. Anyżka

            • Sukcesy sportowe uczniów SP2

              W bieżącym tygodniu nasi uczniowie wystartowali w powiatowym turnieju koszykówki w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbywały się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w hali przy SP3.

              Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt zajęła II miejsce.

              Ogromną radość sprawili chłopcy SP2, którzy po rozegraniu czterech pojedynków zwyciężyli i znaleźli się na I miejscu.

              Gratulacje dla dziewcząt i chłopców!

              Jesteśmy z Was bardzo dumni

              Paweł Michalik

            • Telefony zaufania

              Kochani!

              Zgodnie z prośbą Ministerstwa Edukacji i Nauki przesyłamy informację o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży, a także dorosłych, którzy potrzebują pomocy.

              Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia.

              Pedagodzy szkolni

            • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "JESIENNE CUDAKI"

              Konkurs organizowany był dla uczniów klas I-III. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy, której głównym tematem jest przedstawienie dyni jako zwierzę, stworka, potworka lub bajkowej postaci.

              Komisja konkursowa w składzie:

              • Pani Aneta Świątek

              • Pani Ilona Bocheńska- Michalik

              • Pani Aneta Czerwińska

              dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 7 Laureatów Konkursu:

              I miejsce: MARCEL ANTOSIK klasa 2b

              II miejsce: FRANCISZEK CICHOCKI klasa 3a

              III miejsce ex aequo: HANNA i MARTYNA KRAWIEC klasa 1a i 3a, JAN SKIBIŃSKI klasa 3a, NELA PELC klasa 3d, LENA NIESTER klasa 3c.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!!!

              Organizatorzy konkursu:

              Ewelina Serewiś i Aleksandra Walczak

            • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w 3d

              21 listopada to ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, czyli pozytywnych emocji i uczynków. W myśl "Życzliwie, razem, blisko!" uczniowie klasy 3d postanowili przypomnieć sobie i wdrożyć w życie dnia codziennego elementarne słowa: DZIEŃ DOBRY, PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DOBRZE, ŻE JESTEŚ, LUBIĘ CIĘ,

              MIŁEGO DNIA oraz szeroki i szczery UŚMIECH

              Edyta Pietrusewicz

            • Świetliczaki programują

              W piątek uczniowie klas trzecich, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, wzięli udział w programowaniu robota Photon. Radości było wiele, gdy robot pokonywał wyznaczoną trasę, wydając różne dźwięki i zmieniając kolory. Uczniowie zachęceni dobrą zabawą, planują udział w zajęciach z robotyki.

              Beata Pluto-Prondzińska 

            • Wizyta 7a w Miejskiej Bibliotece Publicznej

               W piątek 27.10.2023 r. klasa 7a odwiedziła  Miejską Bibliotekę Publiczną, aby wziąć udział w wykładzie dr n. biol. pani M. Zdanowicz z Pomorskiego Uniwersytetu w Słupsku. Prelekcja dotyczyła tematu: Czy istnieje recepta na wieczne zdrowie? Z uwagą uczniowie wysłuchali informacji o tym, co warto jeść i robić w życiu, aby żyć długo oraz szczęśliwie. Ponadto pani doktor oprócz nowych informacji, usystematyzowała dotychczasową wiedzę na temat zdrowia naszej młodzieży, a kluczowym słowem całej prelekcji okazał się wyraz “balans”, który powinniśmy zachowywać w diecie i wszelkich aktywnościach, aby być zdrowym i zadowolonym z życia.

              Dziękujemy pracownikom Biblioteki za zaproszenie. 

            • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

              Uczniowie z klasy 1a, 1b, 1c oraz 2b odwiedzili Fabrykę Bombek „Testpol” w Nacławiu.

              Dzieci zostały zapoznane z całym procesem powstawania bombki. Z zaciekawieniem obserwowały poszczególne etapy: wydmuchiwanie, srebrzenie, farbowanie, suszenie i ozdabianie. Srebrzenie wywołało największe poruszenie, ponieważ jest to etap dość magiczny.

              Uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także usłyszeli wiele informacji na temat bombek, ich rodzajów i sposobu ozdabiania. Mieli także okazję samodzielnie pomalować bombki, które później zabrali do domu.

              Na zakończenie dzieci zrobiły zakupy w firmowym sklepiku i wróciły szczęśliwe oraz zadowolone z kartonami pełnymi przepięknych, ręcznie wykonanych ozdób choinkowych.

              Anna Król, Zuzanna Kurczyk, Anna Cieśla-Popczyk, Agnieszka Czesnowska

            • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

              16 listopada 2023 r. klasa 2 b obchodziła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Uczniowie odwiedzili miejsca, w których słowo ,,tolerancja” jest realizowane przez wzajemną życzliwość i wspieranie potrzebujących, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób pomaga się osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie wspólnie z uczestnikami wykonali rysunki- puzzle o tolerancji.

              Klasa 2 b już wie, że bycie tolerancyjnymi i odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.

              Bardzo dziękujemy Kierownictwu MOPS oraz p. Sabinie i p. Sylwii za opiekę. Instruktorom i uczestnikom ŚDS za. gościnność i poświęcony czas.

              Anna Król

            • Ostatni dzień zmagań matematycznych

              Egzamin z tabliczki mnożenia zdawali dziś nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Szóstoklasiści odpytywali podczas przerw z dzielenia i mnożenia wszystkie chętne osoby. Za rozwiązanie pięciu przykładów uczniowie z 6b wręczali nagrodę, odznakę- sowę, symbol mądrości. W czasie lekcji kolejne klasy 4a i 6c zmagały się z zadaniami w matematycznym escape roomie. W 4a zwycięską grupą okazała się drużyna w składzie: Franciszek Adamczyk, Hanna Kos, Krystyna Ostrowska, Teodor Supieta, Zofia Szostak, Maksymilian Olejniczak. Gratulujemy wszystkim, którzy z zapałem przystąpili do rozwiązywania przygotowanych zadań matematycznych i sportowych.

              Nauczyciele matematyki

            • Mała Książka- Wielki Człowiek

              Nasi pierwszoklasiści biorą udział w kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z elementów tej kampanii są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pierwszaki otrzymały dziś „Wyprawki Czytelnicze”, w skład których wchodzą: książka„Wnuczka antykwariusza” oraz przewodnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

              Zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas rodzinnego czytania i budowania w ten sposób PIĘKNYCH i trwałych więzi! Oby wspólnymi siłami udało nam się rozbudzić w dzieciach miłość do literatury

            • Tydzień Tabliczki Mnożenia

              Dzień 3

              Dzisiaj z zadaniami z escape roomu walczyły klasa 4b i 8a.

              Klasie 4b nie udało się otworzyć małej skrzynki z nagrodą pomimo wszelkich starań.. Niewiele zabrakło...Bardzo się starali..Najważniejsze, że świetnie się bawili.

              Klasa 8a od samego początku aktywnie zabrała się za pracę...

              Każda z grup szła łeb w łeb.

              Finalnie wygrała drużyna zielona w składzie: Zosia, Sofia, Paweł, Igor P.

              Wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania.

              Link do transmisji

              Nauczyciele matematyki

            • Drugi dzień zmagań matematycznych

              15.11.2023 r. uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w rozgrywkach sportowo-matematycznych. Każda klasa reprezentowana była przez chłopaka, który obliczał przykład mnożenia i strzelał gola do bramki oraz przez dziewczynę, która podawała działanie z tabliczki mnożenia do podanego wyniku i z woreczkiem na głowie pokonywała slalomem wyznaczoną trasę. 

              Wyniki w klasach 2:

              1 miejsce ex aequo klasa 2a i 2b,

              2 miejsce klasa 2c.

              Wśród klas 3:

              1 miejsce klasa 3b,

              2 miejsce klasa 3c,

              3 miejsce klasa 3a,

              4 miejsce klasa 3d.

              Klasy 4:

              1 miejsce klasa 4c, 

              2 miejsce klasa 4a,

              3 miejsce klasa 4b.

              Klasy 5:

              1 miejsce klasa 5c,

              2 miejsce klasa 5b,

              3 miejsce klasa 5a.

              Klasy 6:

              1 miejsce klasa 6b,

              2 miejsce klasa 6a,

              3 miejsce klasa 6c.

              Klasy 7 i 8:

              1 miejsce klasa 8a,

              2 miejsce klasa 7a,

              3 miejsce klasa 7b.

              Kolejną atrakcją dla klas 5b i 5a było rozwiązywanie szyfrów, zagadek, działań w escape roomie matematycznym, związanych z tabliczką mnożenia. Uczniowie przeszukiwali salę 37 w poszukiwaniu kopert z zadaniami, które pozwoliły na ułożenie szyfru, dzięki któremu otwierali kłódki z kolejnymi łamigłówkami. Po otwarciu ostatniej skrzynki uczniowie ujrzeli przygotowane niespodzianki. Były to super lekcje matematyki, w które zaangażowani byli wszyscy uczniowie.  W klasie 5b wygrała drużyna niebieskich: Nina Machnacka, Ula Bajtek, Julia Jakubowska, Julia Sewastianow, Kamila Brzóska i Ania Kijonek. Gratulujemy wygranym i pozostałym uczestnikom.

              Nauczyciele matematyki