• Rozstrzygnięcie konkursu Plastycznego ,,Jesień oczami dziecka"

W konkursie plastycznym uczniowie ukazali za pomocą zróżnicowanych technik plastycznych barwną porę roku jaką jest jesień. W dziełach można wyróżnić malarstwo pejzażowe, rysunek, a także kolaż połączony z elementami organicznymi między innymi jesienne kwiaty oraz liście.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy sukcesów.

- I miejsce: Antoni Chwiałkowski 3d

- II miejsce: Nela Pelc 3d

- III miejsce Oskar Mierzwicki 2c

Klasy IV-VIII:

- I miejsce Ernest Rudnik 4a

- II miejsce Ksawier Mazepa 4a

- III miejsce Julia Wilińska 4a

WYRÓŻNIENIA:

Rafał Orzeł 3d

Zuzanna Kumaniecka 3d

Emilia Zabłotna 1b

Agata Szczepaniak

• Klasa 1a z wizytą w Przedszkolu nr 1 w Sławnie

Uczniowie wraz z wychowawcą zostali zaproszeni na uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz zabawy pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Po obejrzeniu przygotowanego przez grupę „Sowy- mądre głowy” występu, uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z wiedzy o Polsce.Wszyscy bawili się świetnie. Na koniec każdy otrzymał Dyplom Małego Patrioty oraz słodki upominek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Agnieszka Czesnowska

• "Pociąg do WOLNOŚCI"- akademia z okazji Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, jest jednym z najważniejszych dni w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.

Niezwykle przejmujące przedstawienie pokazało uczniom trudną historię Naszego Kraju. Od utraty wolności, do jej odzyskania. Nie zabrakło wzruszającej poezji i pieśni patriotycznych. Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali MAZURKA DĄBROWSKIEGO... z dumą i radością.

Wspaniałe przedstawienie przygotowali uczniowie z klas 7a, 7b, 8a pod kierunkiem nauczycieli: p. Jolanty Juszczyk, p. Aldony Zawarskiej-Anikiej, p. Anety Michalak, p. Marty Stępień. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbali p. Anna Berlińska wraz z prowadzonym przez siebie Zespołem Wokalnym "Kornelki" i p. Łukasz Banaś. Nad sprawami technicznymi czuwał p. Janusz Mielniczek.

Dzisiejsze wydarzenie zakończyło się przemówieniem dyrektor Anety Świątek, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

Serdecznie dziękujemy za moc wzruszeń i opowiedzenie historii o polskiej niepodległości, o którą Polacy musieli wielokrotnie stawać do walki, broniąc jej, tracąc ją i odzyskując.

Cieszymy się, że występ naszych uczniów spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony kolegów jak i nauczycieli.

Jesteście wspaniali

• ROBIMY PIZZĘ

W dniu 9.11.2023 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą zamienili swoją salę lekcyjną w pizzerię. Samodzielnie, od podstaw przygotowywali pizzę według własnych upodobań.

Na początku wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa pracy, a także wartości odżywczych produktów, mieli również okazję uczestniczyć w procesie przygotowywania ciasta. Następnie uczniowie podzieleni na grupy komponowali składniki i z niecierpliwością czekali na wypieczenie swoich dzieł.

Zajęcia okazały się świetną okazją do próbowania nowych smaków i nawet największy niejadek nie mógł się oprzeć smakowi własnoręcznie wykonanej pizzy.

Dorota Szpreniec-Dąbrowska

• Gra terenowa WYCIECZKA PO POLSCE

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w grze terenowej polegającej na podążaniu za znakami i rozwiązywaniu zadań.

Przy okazji ich rozwiązywania dzieci poznały oraz utrwaliły nazwy miast i miejsc najbardziej charakterystycznych dla POLSKI oraz daty ważnych świąt narodowych. A wszystko to w towarzystwie zadań ruchowych na poprawę kondycji i humoru!

• JESIENNE CUDAKI

Szkolny Konkurs dla klas I- III

Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy, której głównym tematem jest przedstawienie dyni jako zwierzę, stworka, potworka lub bajkowej postaci.

Uczestniczy i zasady konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I-III.

Każdy z autorów może wykonać jedną pracę techniczną.

Do wykonania pracy konkursowej dopuszcza się materiał roślinny tylko w postaci suchych kwiatów, liści, mchu, małych patyczków, owoców jarzębiny. Materiał roślinny powinien być dokładnie przyklejony.

Każda praca powinna mieć dołączoną karteczkę z imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu oraz klasę.

Konkurs trwa do 16 listopada.

Prace konkursowe składamy w sali 20 lub u wychowawców.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Życzymy kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy!

Organizatorzy konkursu:

Ewelina Serewiś i Aleksandra Walczak

• Dzień Dyni...

Dynia - warzywo, które pod grubą skórą skrywa białe nasiona pełne składników odżywczych i witamin

Wyobraźcie sobie, że klasa 3d odkryła, że w październiku tego roku w Polsce najcięższa dynia ważyła aż 907 kilogramów!!!

Lekcja poświęcona temu warzywu dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy, ale i moc zabawy. Okazało się, że gra "Wędrówka dyni z ogrodu do domu" miała wielu zwolenników

Rozwijała nie tylko umiejętność koncentracji i współpracy, ale także motorykę małą. Natomiast pięknie wykonane prace plastyczne będą zdobić salę lekcyjną.

Edyta Pietrusewicz