Ósmoklasisto! Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Zapoznaj się z szeroką ofertą Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Ofertę edukacyjną znajdziesz na stronie: https://www.zsm.darlowo.pl/kierunki-ksztalcenia/
Ósmoklasisto! Nie wiesz jaką szkołę wybrać? Zapoznaj się z szeroką ofertą Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Ofertę edukacyjną znajdziesz na stronie: https://www.zsm.darlowo.pl/kierunki-ksztalcenia/
UWAGA!
KONKURS ORTOGRAFICZNY
DLA KLAS IV-V ORAZ VI-VII
ODBĘDZIE SIĘ 20.05.2021 R. O GODZ. 14.30
W SALACH 38 (KL. IV-V) I 39 (KL. VI-VII)
ZAPRASZAMY!
nauczycielki j.polskiego
(Uczniów, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w konkursie, prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek j.polskiego)
Nie ma nic lepszego niż wypoczynek po zajęciach lekcyjnych na zielonej trawce przed szkołą. Był piknik, zabawy sportowe i prawdziwy relaks! Jak dobrze znów być razem.
Teraz czekamy już tylko na powrót uczniów klas 4-8. Kochani! Zobaczymy Was już w następnym tygodniu. Nie możemy się doczekać!!!
Pamiętajcie! Wszystko będzie dobrze
Sami zobaczcie, jak w naszej szkole jest radośnie! Brakuje tylko Was!
Drodzy Ósmoklasiści,
17 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wiemy, że stoicie przed trudnym wyborem, dlatego postaramy się przybliżyć Wam szkoły średnie, które znajdują się w naszej okolicy.
Na początek zapraszamy do zapoznania się z ofertą I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie - szkoły z bogatą historią i tradycją. Sami zobaczcie!
W ubiegłym tygodniu uczniowie na lekcji religii poznawali tajemnice Księgi Ksiąg. Zachęcały do jej lektury i pochylały się nad jej treścią czytając wybrane przez siebie fragmenty.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Panią Annę Wiśniewską - nauczycielkę religii w naszej szkole.
Uczennica klasy Va - Zofia Szenwald - przygotowała filmik, który prezentuje prace wykonane przez koleżanki i kolegów z jej klasy. Zapraszamy do oglądania.
Przed nami Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.
Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy.
Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.
Tegoroczna sytuacja, czas światowej pandemii nie sprzyja hucznej celebracji świąt, ale nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice pamiętali o majowych świętach i znaleźli sposoby, żeby wykazać przywiązanie, szacunek i miłość do Ojczyzny.
Flagi, kotyliony, odświętne stroje, biało - czerwone barwy, śpiewanie pieśni patriotycznych - w ten sposób wyraziliśmy szacunek i przywiązanie do Ojczyzny, dumę z tego, że jesteśmy Polakami.
Życzymy radosnego i zdrowego świętowania!
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie organizuje konkurs dla dzieci w wieku od 6 do12 lat na najciekawszą zakładkę do książki pt. "Znajdziesz mnie... w książce". Prace można składać do 14 maja br. także w naszej bibliotece szkolnej.
By czytać się chciało, zrób do książki zakładkę wspaniałą
Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na najciekawszą zakładkę do książki.
Konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Celem konkursu "Znajdziesz mnie ... w książce" jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, uwrażliwienie ich na poszanowanie książek i estetykę czytania, a także rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci.
Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeń do pobrania na stronie biblioteki:
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VII c Krzysztof Paczkowski dostał się do finału- etapu trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Astrobiologii ASTROPHILES.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!
Astrobiologia jest nową dziedziną, która powstała z połączenia astronomii, biologii, chemii, fizyki i geologii.
Jej celem jest szukanie życia bądź jego śladów, w kosmosie. Badacze reprezentujący różne dyscypliny nauki połączyli siły, by odpowiedzieć na pytania: Co to jest życie? Czy życie rozwinęło się na Ziemi? A może trafiło tu z przestrzeni kosmicznej i znalazło podatny grunt do dalszego rozwoju? Jakie warunki środowiskowe muszą być spełnione, by życie mogło się rozwijać? Czy obce formy życia mogą być podobne do tych znanych z Ziemi? A może wyglądają zupełnie inaczej niż wszystko, co możemy sobie wyobrazić?
W dniu 12 kwietnia 2021r. uczniowie naszej szkoły Anita Keller i Krzysztof Paczkowski wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Astrobiologii ASTROPHILES.
Konkurs składa się z trzech etapów.
Organizatorem konkursu jest Polsko – Angielska Szkoła Podstawowa MENTIS z Warszawy.
Mamy wiadomość, na którą wszyscy od dawna czekaliśmy! Stopniowo wracamy do nauki stacjonarnej!
Tą radosną informacją rozpoczynamy majówkę, odliczając dni do wspólnego spotkania w szkole .
Odpoczywajcie! Przede wszystkim od ekranu monitora . Zalecamy spędzanie czasu na świeżym powietrzu
Ogólnopolski sukces Niny Wnuk - uczennicy SP2 na Festiwalu Sztuki Baletowej!
7 letnia Ninka Wnuk, reprezentantka Gracji, w kategorii miniatura taneczna do lat 9 zajęła 5 miejsce, to znakomity wynik!
Serdecznie gratulujemy Ninie, jej rodziom oraz trenerce Pani Annie Marciniak - Zielińskiej.
Nasi uczniowie biorą udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.
To już drugie z serii spotkań Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego.
Webinarium dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl
Kto wykłada? Swoją wiedzą podzielą się pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, współautorki publikacji Klimatyczne ABC, a także rówieśnicy uczniów - przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska:
dr Magdalena Budziszewska - psycholożka, pracowniczka Wydziału Psychologii UW. Naukowo zajmuje się analizą narracji, metodami jakościowymi w psychologii, emocjami, tożsamością i rozwojem w biegu życia. Prowadzi badania nad stresem, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Miłośniczka gór i wszystkiego dzikiego.
dr Aleksandra Kardaś - fizyczka atmosfery, redaktorka serwisu Nauka o klimacie i współautorka książki pod tym samym tytułem. Pracuje na Wydziale Fizyki UW. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat pogody i klimatu. Interesuje ją rozprzestrzenianie się informacji i dezinformacji.
"Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach ubraniowych, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów poznają proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu" - powiedziala nam Pani Mirosława Sadowska - koordynator akcji.
Prace wyróżnione w konkursie:
kl. VI-VIII:
Łuczak Zuzanna- kl.VII a,
Nita Marcel kl. VII b,
Kachel Nadia kl. VI c,
Fedoruk Arkadiusz kl. VI a.
Kl. IV - V:
Wąs Klaudia
Gracz Antoni kl. IV b,
Kownacka Dominika klasa IV a.
Urodziny najważniejszej dla nas planety. Zielonej Planety. Jest to dla nas ważny dzień, ponieważ codziennie staramy się dbać o Naszą Planetę. Dlatego świętujmy je razem hucznie!
Już dziś o godzinie 12:00 uczniowie klas VII wezmą udział w seminarium poświęconym zmianom klimatycznym, następnie rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny "Przywróć naszą Ziemię", a w każdej klasie przeprowadzona zostanie lekcja poświęcona tej tematyce. Koordynatorem akcji jest Pani Mirosława Sadowska.
Odbywające się w dniu dzisiejszym wydarzenia, mają na celu promowanie postaw proekologicznych, ale również uświadomienie wszystkim, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak bardzo musimy o niego dbać.
Świętuj z nami!
Wprowadzamy naukę hybrydową w klasach 1-3 w 11 województwach od 26 kwietnia
małopolskie
zachodniopomorskie
kujawsko-pomorskie
mazowieckie
świętokrzyskie
lubuskie
pomorskie
lubelskie
warmińsko-mazurskie
podkarpackie
podlaskie
Czytaj więcej http://gov.pl/.../od-26-kwietnia-lagodzimy-obostrzenia-w...
W naszej szkole bardzo prężnie działa grupa wolontaryjna, pod kierunkiem Pani Anny Wiśniewskiej - Kowalczyk. Za nami już kolejna zbiórka, tym razem na rzecz Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Darłowie. Ich wychowankowie liczyli na naszych uczniów, a ci nie zawiedli! Zgromadzili dla nich różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym m.in. przybory plastyczne.Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ jak zwykle okazali ogromne serce i wykazali się empatią.Dziękujemy, że jesteście
Dzisiaj, 19 kwietnia 2021r., przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży. Na tę okazję POLIN udostępnia materiały edukacyjne: grafiki, audiobooki i filmy. Zapraszamy do oglądania.
https://www.youtube.com/watch?v=p1g_6k9XBew
Zofia Stanecka "Pamięć drobinek"
Młodsze klasy 1-3
https://www.youtube.com/watch?v=Us0mx45epiQ
Justyna Bednarek "Historia z pewnej ulicy".
Młodsze klasy 1-3
Będę pisać - film edukacyjny.
Klasa 4-6
Muranów-Dzielnica Północna- film edukacyjny.
Klasa 7-8
Do 18 kwietnia br. zostaje przedłużona nauka zdalna w szkołach i placówkach. Tak jak do tej pory, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego działają na ograniczonych zasadach. Minister Edukacji i Nauki
podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Więcej informacji na naszej stronie https://www.gov.pl/.../szkoly-i-placowki-nadal-pracuja...
Zapraszam klasy IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym - zaprojektuj plakat na Dzień Ziemi. Prace muszą nawiązywać do hasła przewodniego „Przywróć naszą Ziemię”.
Regulamin konkursu plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi
„Przywróć naszą Ziemię
Cele konkursu:
Warunki uczestnictwa:
Zapraszam Was na obchody Dnia Ziemi, największego na świecie ekologicznego święta. Dzień Ziemi ma na celu promować proekologiczne postawy i skłonić do refleksji na temat stanu naszej planety. Każdego roku obchody międzynarodowego święta koncentrują się wokół konkretnej tematyki. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Zapraszam Was również do zapoznania się z materiałem, dlaczego obchodzony jest Dzień Ziemi - https://bimkal.pl/kalendarz/dzien-ziemi
Wszyscy korzystamy z Darów Ziemi: powietrza, wody, roślin, zwierząt, oceanów, gór, światła słonecznego... niestety konsekwentnie to niszczymy. Weźmy odpowiedzialność za stan przyrody, wszystkich dóbr natury, które nas otaczają... Pokażmy ile my, świadomi i dojrzali ludzie, możemy dać od siebie, codziennie wybierając decyzje i działania dobre dla środowiska. Chrońmy naszą planetę, po to żebyśmy zawsze mogli się nią zachwycać. Teraz, za 5 lat i za 30 lat także. Pamiętajmy: ,,Zmiana zaczyna się od działania‘‘.
Już dziś możesz podjąć kroki aby ratować świat:
W tym dniu nie możemy się spotkać w szkole by wspólnie uczestniczyć w tych obchodach, ale również przez działania w domu możecie pokazać, że dobro Ziemi jest naszym wspólnym celem.
W tym szczególnym czasie wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, technikom, laborantom, rehabilitantom, asystentom medycznym, salowym, pracownikom obsługi oraz administracji, a także wszystkim innym osobom związanym ze służbą ochrony zdrowia życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów osobistych i zawodowych, a także docenienia trudnej i odpowiedzialnej pracy w służbie na rzecz ratowania tego, co najcenniejsze, czyli ludzkiego zdrowia i życia.
Gorąco Wam za to DZIĘKUJEMY!
Powered by aSc EduPage