"Nakręć się na RAP" - to Wojewódzki Konkurs na teledysk z gatunku muzyki RAP o tematyce profilaktyki używania nowych narkotyków. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku 12 - 15 lat, którzy mogą wystąpić pojedynczo lub stworzyć maksymalnie 3 osobowe zespoły. Zadanie konkursowe polega na napisaniu tekstu, nagraniu i zmontowaniu teledysku w gatunku muzycznym RAP. Szczegóły konkursu, regulamin i wymagane dokumenty, dostępne są u pedagogów szkolnych (kontakt poprzez e-dziennik) oraz na stronie internetowej:http://wsse.szczecin.pl/konkurs-na-teledysk-z-gatunku.../Zainteresowanych uczniów zapraszamy do kontaktu z pedagogami szkolnymi. Wszyscy uczniowie klas 7 i 8 otrzymali szczegółowe informacje przez e - dziennik.Zapraszamy
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r. celem promowania szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur, jako odpowiedź na różne przejawy nietolerancji, przemocy, rasizmu i antysemityzmu na świecie.
UNESCO przyjęło Deklarację Zasad Tolerancji, według której: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.
Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Zgodnie z Deklaracją, podstawy tolerancji stanowią:
respektowanie praw i wolności innych, uznawanie i akceptacja indywidualnych różnic między ludźmi, umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych, otwarcie na myśli i filozofię innych, nieodrzucanie nieznanego, uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.
Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i wyznawaną religię. Warto kształtować tę postawę.
Niech dzisiejszy Dzień Tolerancji stanie się dla nas wszystkich okazją do refleksji nad naszą własną postawą w odniesieniu do innych.
Konkurs plastyczny „ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY”
Sytuacja jest trudna i nie mamy możliwości spotykania się w szkole..., ale bardzo chcemy zachęcić Was Kochani do wzięcia udziału w konkursie, a jednocześnie będziecie mogli zrobić coś dobrego, pomóc choremu chłopcu...
Regulamin konkursu, w którym wszystko jest dokładnie opisane znajduje się poniżej, ale każdy z Was otrzymał go również jako wiadomość na Librusie...
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
Regulamin:
Regulamin_konkursu_na_ANIOLA_BOZONARODZENIOWEGO.odt
Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!
Otrzymaliśmy informację od Państwa Małeckich, że Olek rozlosuje trzy dodatkowe nagrody niespodzianki wśród wszystkich uczestników KONKURSU PLASTYCZNEGO „ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY” .
Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału...
Pomagając drugiemu człowiekowi,
pomagasz całemu światu, pomagasz sobie…
Okaż wielkie serce i pomóż Olusiowi...
11 listopada- Święto Niepodległości
5Dzisiaj piękne polskie święto - Święto Niepodległości.
Wywieśmy flagi w naszych oknach, pamiętajmy...
11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918 roku) nasz kraj powrócił na mapę Europy - "Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy!"
Klasa Ic, której wychowawczynią jest Pani Anna Cieśla - Popczyk, wspaniale uczciła ten wyjątkowy dzień.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych patriotów Sami zobaczcie.
Wiktoria Cholewa z klasy Ic śpiewa Hymn Polski!
"Katechizm polskiego dziecka" – jeden z wierszyków patriotycznych Władysława Bełzy w wykonaniu Barłomieja Iwanka z klasy Ic. Posłuchajcie...
Praca zdalna w w SP2
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczą w lekcjach online prowadzonych przez naszych nauczycieli na platformie cyfrowej Microsoft Teams.
Drodzy uczniowie - idzie Wam coraz lepiej!
Dziś odwiedziliśmy niektórych nauczycieli, którzy akurat z Wami pracowali . Cudownie było zobaczyć uśmiechnięte buźki naszych uczniów na ekranie monitora . Tęsknimy za Waszym widokiem na korytarzach szkolnych .
JUTRO ŚWIĘTUJEMY!
Pomoc dla Rodziców w obsłudze TEAMS
Drodzy Rodzice!
Gdybyście potrzebowali uzupełnienia informacji dotyczących obsługi MS Teams, to zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2oA0QyyZy_6FqY-57W6yd75y1axzLUgGBsvxbpwp3av74cOoabQ11-M_0&feature=youtu.be&v=_ZNt-kh7tes&app=desktop%E2%9E%A1
Konkurs SDK - Marek Grechuta
Sławieński Dom Kultury informuje o konkursie organizowanym przez SDK na stworzenie wideoklipu do utworu "Świecie nasz" Marka Grechuty. Konkurs to symboliczna forma tegorocznego Festiwalu Piosenek Marka Grechuty, który w tym roku miałby swoją XIII edycję. Nagrody w konkursie ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pula przyznana to 10 000 zł. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Jedynym wymogiem uczestnictwa jest ukończone 12 lat. Na prace czekamy do 4 grudnia 2020 roku. Regulamin, szczegóły oraz zgłoszenie do konkursu dostępne są na stronie internetowej Sławieńskiego Domu Kultury: www.sdk.slawno.pl oraz w załącznikach.
Międzynarodowy Dzień Bajek
Miło nam poinformować, że uczeń klasy II b Kornel Łysiak zdobył główną nagrodę w konkursie na napisanie bajki. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy w związku z Międzynarodowym Dniem Bajek obchodzonym dnia 5 listopada. Kornel napisał bajkę o Indianinie, który wbrew woli rodziców zjadał za dużo słodyczy. Oczywiście swoją historię zakończył morałem. Brawo, podziwiamy wyobraźnię Kornela i gratulujemy zwycięstwa!
Broszurka od UM dla dzieci - "Czym jest koronawirus?"
Dzisiaj uczniowie klas I-III otrzymali od Pani Dyrektor Anety Świątek książeczkę pt.: "Czym jest koronawirus?". Broszura została wydana przez Urząd Miejski w Sławnie, we współpracy z Dziennikiem Bałtyckim. Bardzo dziękujemy! Książeczka została opracowana, aby pomóc dzieciom zrozumieć emocje, które towarzyszą im w dobie tak wielkich zmian na świecie. W przewodniku zamieszczone zostały ciekawe informacje oraz zadania, które dzieci mogą same rozwiązywać. Uczniowie klas I-III spędzili dziś ostatni dzień nauki stacjonarnej w szkole. Od poniedziałku, tak jak z uczniowie klas IV-VIII, przechodzą na zdalne nauczanie. Kochani! Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, dbajmy o siebie i innych, bądźmy odpowiedzialni! Wszyscy pragniemy, aby jak najszybciej wróciło nauczanie stacjonarne w szkole.
Komunikat Dyrektora Szkoły
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Nauczanie zdalne odbywać się będzie z wykorzystaniem platformy MS Teams zgodnie z obowiązującymi zasadami nauczania zdalnego w następujących godzinach:
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.55 - 9.40
3. lekcja - 9.50 - 10.35
4. lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.40 - 12.25
6. lekcja - 12. 35 - 13.20
7. lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.25 - 15.10Proszę sprawdzać wiadomości i komunikaty, pozostawać w kontakcie ze szkołą za pośrednictwem e-dziennika oraz w ustalonych z wychowawcami i nauczycielami formach, zwracać się do nas z wątpliwościami lub problemami.
Pozdrawiam serdecznie,
Aneta Świątek
Zdalne nauczanie-zasady
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie
ZASADY NAUCZANIA ZDALNEGO (KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ) W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W SŁAWNIE
1. Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach 4-8 odbywają się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem lekcji. Zajęcia odbywają się poprzez aplikację TEAMS oraz e-dziennik Librus.
2. W klasach 1-3 lekcje odbywają się poprzez aplikację TEAMS zgodnie z planem lekcji (każdego dnia 3 lub 4 lekcje po 30 minut).
3. Rewalidacje, zajęcia wyrównawcze, pozostałe zajęcia z zakresu udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się zdalnie poprzez aplikację Teams lub przez e-dziennik, zgodnie z ustalonym planem.
4. Godziny rozpoczęcia lekcji są takie same, jak w warunkach szkolnych.
5. Lekcja przed komputerem trwa minimum 30 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów.
6. W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję na bieżąco w dzienniku elektronicznym.
7. Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, a w przypadku gdy nauczyciel ich o to poprosi również włączone kamery i mikrofony. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.
8. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/prawny opiekun przez edziennik librus, podając przyczynę nieobecności.
9. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pracy z komputerem i w Internecie.
10. W czasie trwania lekcji on-line oraz użytkowania platform edukacyjnych, obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz fotografowania, nagrywania lub utrwalania w jakiejkolwiek formie lub za pomocą jakichkolwiek urządzeń prowadzonej lekcji oraz biorących w niej udział nauczycieli oraz uczniów. Zakaz dotyczy zarówno opcji nagrywania z poziomu platformy, przez którą jest prowadzona lekcja on-line, jak i za pomocą innych narzędzi. Zakaz dotyczy również fotografowania lub utrwalania w inny sposób konwersacji grup. W przypadku naruszenia tej Zasady obowiązuje odpowiedzialność rodziców za szkody powstałe na skutek czynów niedozwolonych popełnionych przez ich dzieci, zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego.
11. Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.
12. Nauczyciele nie objęci kwarantanną pracują z siedziby szkoły. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na pracę z domu.
13. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z PZO.
14. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana za pośrednictwem e-dziennika librus.
15. O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy oddziałów lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły https://sp2slawno.edupage.org oraz e-dziennik.
„Mała książka – wielki człowiek”
Nasza szkoła włączyła się w ważną kampanię społeczną: „Mała książka – wielki człowiek”.
Do naszej szkoły dotarły już książki z realizowanego projektu, którego celem jest promocja czytelnictwa.
Dzisiaj każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał z rąk Pani Dyrektor Anety Świątek wyprawkę czytelniczą zawierającą:
książkę „Pierwsze abecadło”;
broszurkę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.
W w/w broszurce jest także słowo skierowane do rodziców, bo dobrze, gdy czytającemu dziecku towarzyszą dorośli .
Każdemu Czytelnikowi wraz z organizatorami akcji - Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego - życzymy miłych chwil z książką
Projekt Eko Ludek
1Z radością informujemy, że uczniowie klasy II b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Eko Ludek”
Celem projektu jest budowanie świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. W związku z tym dzieci realizują kolejne miesięczne zadania - poznają najbliższe otoczenie, uczą się jak dbać o środowisko.
We wrześniu wspólnie stworzyły kącik przyrody oraz sformułowały kodeks ekologa.
W październiku poznały ekosystem lasu oraz stworzyły pracę plastyczną pt. „Warstwy lasu”. Wybrały się również na wycieczkę do lasu, odwiedziły pobliski pomnik przyrody, który niestety nie przetrwał ostatnich wichur. Cała klasa z ogromnym entuzjazmem odkrywa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy i nie tylko .
Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest wychowawczyni klasy II b Pani Dorota Szpreniec - Dąbrowska. Gratulujemy pomysłu. Jesteśmy pod wrażeniem .
Zajęcia kodowania na świetlicy szkolnej
3Dzisiejsze popołudnie w świetlicy szkolnej upłynęło na kodowaniu. Dla chętnych uczniów przygotowaliśmy karty pracy, które musieli odkodować. Uczniowie z klas 2 i 3 z zapałem przystąpili do rozkodowania swoich kart, z których wyszła dynia. Uczeń, który najszybciej i najstaranniej wykonał zadanie otrzymał słodki upominek. Zwyciężyła Alicja Kinczel . Gratulacje!!!
Wojewódzki Konkurs Biologiczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Biologicznego zakwalifikowali się:
1. Krzysztof Paczkowski, kl. VII c
2. Kacper Sidło, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się:
1. Jakub Malawka, kl. VIII a
2. Anna Halbina, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowali się:
1. Agata Myślińska, kl. VIII a
2. Anna Halbina, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Fizyczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się:
Hubert Piechocki, kl. VIII b i Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Geograficzny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Geograficznego zakwalifikowali się:
1. Igor Skoneczny, kl. VII c
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Matematyczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:
1. Anna Halbina, kl. VIII b
2. Leon Korabowicz, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Archiwum Aktualności