Dnia 23 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w niecodziennej lekcji chemii. Pod kierunkiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wcielili się w rolę naukowców, rozwijając tym samym umiejętność logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Uczestnicy spotkania poznali między innymi pojęcie pH. Ponadto na, podstawie uzyskanych w doświadczeniu barw, badali jaki odczyn mają stworzone przez nich roztwory. Na koniec zajęć z dostępnych w gospodarstwie domowym substancji każda grupa własnoręcznie utworzyła kwas. Oprócz tego dwie wcześniejsze grupy uczestniczyły w zajęciach z zakresu fizyki. Uczniowie skorzystali z możliwości zabawy edukacyjnej, której celem było wymierzenie na mapie długości trasy, prowadzącej brzegiem morza do ukrytego skarbu. Łącząc zabawę z edukacją, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dość nietypowo wyskalowanymi, wcześniej przygotowanymi linijkami o różnych podziałkach oraz dokładnościach. Prowadzący przybliżyli uczniom, na czym polega rachunek błędów podczas doświadczenia fizycznego.
To już kolejny raz gościliśmy online Edukatorów z CNK w Szkole Podstawowej nr 2.
opiekunami grup byli: p. Monika Zanijat oraz p. Grzegorz Buczkowski
Niecodzienna lekcja chemii
Zasady zdalnego nauczania
Rozpoczęliśmy kolejny tydzień nauki szkolnej. Uczniowie i nauczyciele klas I-III realizują nauczanie stacjonarne przestrzegając zasad bezpieczeństwa na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, czy w bibliotece. Uczniowie i nauczyciele klas IV - VIII realizują nauczanie na odległość przy wykorzystaniu narzędzi Office 365 Education. Jednym z nich jest wykorzystanie aplikacji Teams. Wcelu jak najbardziej efektywnego wykorzystania tej aplikacji, uczniowie powinni przestrzegać ogólnie przyjętych zasad, dzięki którym lekcje będą jeszcze bardziej przyjemne!!! Życzymy Wam dobrego tygodnia. Dbajcie o siebie i innych !!!
Zdalne nauczanie
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie
Drodzy UczniowieZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku 26 października uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną, natomiast nauczanie w klasach I-III odbywać się będzie w trybie stacjonarnym.
Lekcje (zdalne i stacjonarne) odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji – od wtorku 27 października według zmienionego harmonogramu (poniedziałek 26 października bez zmian):
1. lekcja – 8.00 – 8.45
2. lekcja – 8.55 – 9.40
3. lekcja – 9.50 – 10.35
4. lekcja – 10.45 – 11.30
5. lekcja – 11.40 – 12.25
6. lekcja – 12. 35 – 13.20
7. lekcja – 13.30 – 14.15
8. lekcja – 14.25 – 15.10
Nauczanie zdalne odbywać się będzie z wykorzystaniem platformy MS Teams zgodnie z wprowadzonym regulaminem nauczania zdalnego. Od jutra będziemy wdrażać szkołę do tego systemu. Uczniowie od wychowawców uzyskają lub już uzyskali instrukcje logowania oraz korzystania z aplikacji. Można zainstalować ją na komputerze lub smartfonie. Proszę sprawdzać wiadomości i komunikaty, pozostawać w kontakcie ze szkołą za pośrednictwem e-dziennika oraz w ustalonych z wychowawcami i nauczycielami formach, zwracać się do nas z wątpliwościami czy problemami.
Jestem przekonana, że wspólnie podołamy trudom zdalnej edukacji. Niezbędnym warunkiem jest, oczywiście, udział i zaangażowanie uczniów, wspieranych także przez rodziców. Bardzo proszę o traktowanie tych lekcji, tak jakbyśmy normalnie chodzili do szkoły – sprawdzamy frekwencję, nie spóźniamy się, odrabiamy zadania, odpowiadamy, piszemy sprawdziany.
Następują również zmiany w organizacji zajęć stacjonarnych dla klas I-III. Cześć klas zmieni salę lekcyjną oraz wyznaczone zostały sektory spędzania czasu podczas przerw. Skróciliśmy przerwy do 10 minut. Proszę, aby na świetlicę przychodziły tylko dzieci, które faktycznie nie mają opieki w domu. Tu niestety nie ma możliwości oddzielenia klas od siebie, a mniejsza ilość dzieci zwiększy szanse zachowania dystansu społecznego.
Życzę nam wszystkim, aby okres zdalnej pracy nie był zbyt długi, i abyśmy jak najszybciej powrócili do normalnej nauki. Tymczasem starajmy się zachować wszelkie środki ostrożności, nie spotykajmy się niepotrzebnie w grupach, nie narażajmy siebie i innych, pamiętajmy o zasadzie #ZostańWDomu.
Dyrektor Szkoły
Aneta Świątek
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Niemieckiego zakwalifikowali się:
1. Agata Myślińska, kl. VIII a
2. Jakub Skoczeń, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie- etap szkolny-wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie zakwalifikowali się:
1. Jakub Skoczeń, kl. VIII b
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Chemiczny- etap szkolny-wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się:
1. Emil Śmiech, kl. VIII b
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wyniki konkursu plastycznego ,,Pani Jesień w żółtej sukience- i Ty możesz zostać małym projektantem mody”
W dniu 23 października został podsumowany konkurs plastyczny dla klas I-III pt. ,,Pani Jesień w żółtej sukience- i Ty możesz zostać małym projektantem mody”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była suknia dla pani Jesieni - wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!
Laureaci konkursu:
I miejsce- Stanisław Luboń
II miejsce- Zofia Galik
III miejsce- Julia Wilińska
Wyróżnienia:
• Marcel Fota
• Iga Stempień
• Maciej Gajda
• Antoni Żukowski
• Nina Kitzler
Organizatorzy: Małgorzata Duha i Katarzyna Mendoń
Wojewódzki Konkurs Historyczny-etap szkolny-wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się:
- Kamil Śmiech, kl. VIII b
- Igor Skoneczny, kl. VII c
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Sławieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowany.
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o utworzenie Sztabu 29. Finału WOŚP.
Sztab swoją siedzibę ma w Szkole Podstawowej nr 2 w Sławnie, a szefem sztabu pozostała niezmiennie Pani Aneta Świątek.
Przyznana liczba wolontariuszy przez WOŚP to 135 osób.
Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.W tej chwili trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał kolejny finał. Wszystko zależy bowiem od sytuacji epidemicznej w kraju. Już wkrótce podamy więcej informacji w sprawie rejestracji wolontariuszy oraz kolejnych działań sztabu.Wszystkie instytucje, osoby prywatne, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc działania sławieńskiego sztabu, proszone są o kontakt z szefową sztabu, telefonicznie pod numerem 664 048 840 bądź poprzez e-mail:miejskisztabwospslawno@gmail.com.
Uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2
30Dnia 16 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszaków swoją obecnością zaszczycił burmistrz miasta Sławno dr Krzysztof Frankenstein oraz komendant Hufca ZHP w Sławnie harcmistrz Ryszard Sobczak.
Uczniowie klas pierwszych po ślubowaniu zostali uroczyście pasowani przez dyrektor szkoły dr Anetę Świątek, na ucznia klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie.
https://www.youtube.com/watch?v=5WzGKfpntA4
Zdjęcia i film udostępniamy dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Sławno
14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - święto całej społeczności szkolnej
12Wczoraj w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy Va oraz chórek szkolny przygotowali akademię dla grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi. Swoim występem uczniowie podziękowali za zaangażowanie, wielkie serce i codzienne trudy związane z pracą w szkole.
Uczniowie spisali się wyśmienicie, aktorzy rewelacyjnie wcielili się w role, chórek wzruszająco zaśpiewał, a uśmiech na twarzach gości i gromkie brawa były dla nich najlepszą nagrodą. Akademię doskonale przygotowały Pani Marta Stępień, Pani Aldona Zawarska - Anikiej oraz Pani Anna Berlińska.
Po zakończeniu występów Przewodniczący SU - Igor Skoneczny złożył na ręce Pani Dyrektor Anety Świątek prezent - obraz wykonany przez uczniów naszej szkoły. Już wiemy, że ozdobi ścianę pokoju nauczycielskiego. Ponadto każdy pedagog i pracownik szkoły otrzymał od uczniów pięknie wykonaną kartkę z życzeniami.
Dyrektor Szkoły Pani Aneta Świątek podsumowując uroczystość podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość, za niezwykle udane występy pełne radości i wzruszenia. Złożyła pracowniom szkoły życzenia podkreślając wysiłek i trud wkładany w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży.
4 zasady bezpieczeństwa
Kochani! Rozpoczynamy nowy tydzień nauki szkolnej.
W najbliższych dniach, tygodniach powinniśmy szczególnie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i otoczenia.
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.
4 zasady bezpieczeństwa❗️ #DDMA:
🟢 Dystans
🟢 Dezynfekcja
🟢 Maseczka
🔵 Aplikacja #StopCovid
Kancelaria Premiera #bezpieczeństwo #edukacja #koronawirus #KPRM
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Sytuacja epidemiczna wynikająca z pandemii wpływa na nasze funkcjonowanie i stan naszego zdrowia psychicznego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, rodziców i uczniów, nasza szkoła przystąpiła do nowej KAMPANII PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNEJ DOTYCZĄCEJ ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY: "DepresJA".
Głównym celem Kampanii jest wzmocnienie wśród uczniów poczucia bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz oswojenie strachu.
Pamiętajcie - zawsze warto szukać wsparcia!!!
Sukces Mai Jaworek oraz Julii Pawlak
2Dziś o godzinie 15:00 zapraszamy Was na transmisję z dzisiejszej gali finalistów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020, w którym wystąpią: Maja Jaworek oraz Julia Pawlak - duet, który zdobył na Festiwalu brązowy medal. Tancerki reprezentują SP2 i nasze Sławno. A to wszystko dzięki zaangażowaniu i pasji Pani Anny Marciniak - Zielińskiej. Zapraszamy!
XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020
Uczennice naszej szkoły: Maja Jaworek z klasy VIII a oraz Julia Pawlak z klasy VII a wraz z trenerem Panią Anną Marciniak - Zielińską wezmą udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020.
Festiwal odbywa się w dniach od 8.10. do 10.10.2020 r.
Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i trzymamy za Was mocno kciuki. Powodzenia - dajcie z siebie wszystko!
Praktyczne lekcje fizyki z Centrum Nauki Kopernik
9
8 października uczniowie z naszej szkoły mieli okazję samodzielnie eksperymentować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik! Za pośrednictwem internetu gościliśmy e-Naukobus. To prowadzone na żywo zajęcia online, które są interaktywne i angażujące.
Każdy może zostać naukowcem.Uczniowie starszych klas z dużym zaangażowaniem brali udział w prowadzonych pokazach oraz doświadczeniach „na żywo” prosto z Centrum Nauki Kopernik. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami, podawali hipotezy do przeprowadzanych doświadczeń, samodzielnie eksperymentowali z przyniesionymi materiałami według ścisłych wskazówek edukatorów. Dość często zaskakiwali prowadzących trafnymi spostrzeżeniami, a także nieoczekiwanymi i celnymi zarazem pomysłami. Duża dynamika prowadzenia zajęć, możliwość uruchomienia wielu zmysłów, świetna aktywność „młodych naukowców” wszystkich klas, sprawiły, że te spotkania zapadną na długo w pamięć i będą z pewnością świetnym uzupełnieniem lekcji o ciśnieniu.
Serdeczne dzięki dla Wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu kolejnych zajęć z fizyką.
Szkolny opiekun projektu: Grzegorz Buczkowski
Warto nadmienić, że w Polsce z zajęć online skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy. To część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów
Kochani! Wasze bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy podstawowych zasad dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania COVID -19.
Jeśli masz jeden z poniższych objawów, zostań w domu #koronawirus
Dzień Uśmiechu
Kochani! Rozpoczynamy pierwszy październikowy weekend. Wszyscy się z tego powodu bardzo cieszymy i uśmiechamy. Dlaczego? Bo właśnie dziś, jak co roku, w pierwszy piątek października, obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu A teraz....uśmiechamy się! Tak, odrzucamy na bok wszystkie pesymistyczne myśli i uśmiechany się do świata, do siebie! I takiego radosnego, optymistycznego weekendu Wam życzymy!
Archiwum Aktualności