Dzisiaj uczniowie klas I-III otrzymali od Pani Dyrektor Anety Świątek książeczkę pt.: "Czym jest koronawirus?". Broszura została wydana przez Urząd Miejski w Sławnie, we współpracy z Dziennikiem Bałtyckim. Bardzo dziękujemy! Książeczka została opracowana, aby pomóc dzieciom zrozumieć emocje, które towarzyszą im w dobie tak wielkich zmian na świecie. W przewodniku zamieszczone zostały ciekawe informacje oraz zadania, które dzieci mogą same rozwiązywać. Uczniowie klas I-III spędzili dziś ostatni dzień nauki stacjonarnej w szkole. Od poniedziałku, tak jak z uczniowie klas IV-VIII, przechodzą na zdalne nauczanie. Kochani! Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, dbajmy o siebie i innych, bądźmy odpowiedzialni! Wszyscy pragniemy, aby jak najszybciej wróciło nauczanie stacjonarne w szkole.
Komunikat Dyrektora Szkoły
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Nauczanie zdalne odbywać się będzie z wykorzystaniem platformy MS Teams zgodnie z obowiązującymi zasadami nauczania zdalnego w następujących godzinach:
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.55 - 9.40
3. lekcja - 9.50 - 10.35
4. lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.40 - 12.25
6. lekcja - 12. 35 - 13.20
7. lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.25 - 15.10Proszę sprawdzać wiadomości i komunikaty, pozostawać w kontakcie ze szkołą za pośrednictwem e-dziennika oraz w ustalonych z wychowawcami i nauczycielami formach, zwracać się do nas z wątpliwościami lub problemami.
Pozdrawiam serdecznie,
Aneta Świątek
Zdalne nauczanie-zasady
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie
ZASADY NAUCZANIA ZDALNEGO (KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ) W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W SŁAWNIE
1. Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach 4-8 odbywają się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem lekcji. Zajęcia odbywają się poprzez aplikację TEAMS oraz e-dziennik Librus.
2. W klasach 1-3 lekcje odbywają się poprzez aplikację TEAMS zgodnie z planem lekcji (każdego dnia 3 lub 4 lekcje po 30 minut).
3. Rewalidacje, zajęcia wyrównawcze, pozostałe zajęcia z zakresu udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się zdalnie poprzez aplikację Teams lub przez e-dziennik, zgodnie z ustalonym planem.
4. Godziny rozpoczęcia lekcji są takie same, jak w warunkach szkolnych.
5. Lekcja przed komputerem trwa minimum 30 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów.
6. W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję na bieżąco w dzienniku elektronicznym.
7. Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, a w przypadku gdy nauczyciel ich o to poprosi również włączone kamery i mikrofony. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.
8. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/prawny opiekun przez edziennik librus, podając przyczynę nieobecności.
9. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pracy z komputerem i w Internecie.
10. W czasie trwania lekcji on-line oraz użytkowania platform edukacyjnych, obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz fotografowania, nagrywania lub utrwalania w jakiejkolwiek formie lub za pomocą jakichkolwiek urządzeń prowadzonej lekcji oraz biorących w niej udział nauczycieli oraz uczniów. Zakaz dotyczy zarówno opcji nagrywania z poziomu platformy, przez którą jest prowadzona lekcja on-line, jak i za pomocą innych narzędzi. Zakaz dotyczy również fotografowania lub utrwalania w inny sposób konwersacji grup. W przypadku naruszenia tej Zasady obowiązuje odpowiedzialność rodziców za szkody powstałe na skutek czynów niedozwolonych popełnionych przez ich dzieci, zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego.
11. Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.
12. Nauczyciele nie objęci kwarantanną pracują z siedziby szkoły. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na pracę z domu.
13. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z PZO.
14. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana za pośrednictwem e-dziennika librus.
15. O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy oddziałów lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły https://sp2slawno.edupage.org oraz e-dziennik.
„Mała książka – wielki człowiek”
Nasza szkoła włączyła się w ważną kampanię społeczną: „Mała książka – wielki człowiek”.
Do naszej szkoły dotarły już książki z realizowanego projektu, którego celem jest promocja czytelnictwa.
Dzisiaj każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał z rąk Pani Dyrektor Anety Świątek wyprawkę czytelniczą zawierającą:
książkę „Pierwsze abecadło”;
broszurkę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.
W w/w broszurce jest także słowo skierowane do rodziców, bo dobrze, gdy czytającemu dziecku towarzyszą dorośli .
Każdemu Czytelnikowi wraz z organizatorami akcji - Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego - życzymy miłych chwil z książką
Projekt Eko Ludek
1Z radością informujemy, że uczniowie klasy II b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Eko Ludek”
Celem projektu jest budowanie świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. W związku z tym dzieci realizują kolejne miesięczne zadania - poznają najbliższe otoczenie, uczą się jak dbać o środowisko.
We wrześniu wspólnie stworzyły kącik przyrody oraz sformułowały kodeks ekologa.
W październiku poznały ekosystem lasu oraz stworzyły pracę plastyczną pt. „Warstwy lasu”. Wybrały się również na wycieczkę do lasu, odwiedziły pobliski pomnik przyrody, który niestety nie przetrwał ostatnich wichur. Cała klasa z ogromnym entuzjazmem odkrywa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy i nie tylko .
Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest wychowawczyni klasy II b Pani Dorota Szpreniec - Dąbrowska. Gratulujemy pomysłu. Jesteśmy pod wrażeniem .
Zajęcia kodowania na świetlicy szkolnej
3Dzisiejsze popołudnie w świetlicy szkolnej upłynęło na kodowaniu. Dla chętnych uczniów przygotowaliśmy karty pracy, które musieli odkodować. Uczniowie z klas 2 i 3 z zapałem przystąpili do rozkodowania swoich kart, z których wyszła dynia. Uczeń, który najszybciej i najstaranniej wykonał zadanie otrzymał słodki upominek. Zwyciężyła Alicja Kinczel . Gratulacje!!!
Wojewódzki Konkurs Biologiczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Biologicznego zakwalifikowali się:
1. Krzysztof Paczkowski, kl. VII c
2. Kacper Sidło, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się:
1. Jakub Malawka, kl. VIII a
2. Anna Halbina, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowali się:
1. Agata Myślińska, kl. VIII a
2. Anna Halbina, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Fizyczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się:
Hubert Piechocki, kl. VIII b i Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Geograficzny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Geograficznego zakwalifikowali się:
1. Igor Skoneczny, kl. VII c
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Matematyczny- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:
1. Anna Halbina, kl. VIII b
2. Leon Korabowicz, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Niecodzienna lekcja chemii
Dnia 23 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w niecodziennej lekcji chemii. Pod kierunkiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wcielili się w rolę naukowców, rozwijając tym samym umiejętność logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Uczestnicy spotkania poznali między innymi pojęcie pH. Ponadto na, podstawie uzyskanych w doświadczeniu barw, badali jaki odczyn mają stworzone przez nich roztwory. Na koniec zajęć z dostępnych w gospodarstwie domowym substancji każda grupa własnoręcznie utworzyła kwas. Oprócz tego dwie wcześniejsze grupy uczestniczyły w zajęciach z zakresu fizyki. Uczniowie skorzystali z możliwości zabawy edukacyjnej, której celem było wymierzenie na mapie długości trasy, prowadzącej brzegiem morza do ukrytego skarbu. Łącząc zabawę z edukacją, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dość nietypowo wyskalowanymi, wcześniej przygotowanymi linijkami o różnych podziałkach oraz dokładnościach. Prowadzący przybliżyli uczniom, na czym polega rachunek błędów podczas doświadczenia fizycznego.
To już kolejny raz gościliśmy online Edukatorów z CNK w Szkole Podstawowej nr 2.
opiekunami grup byli: p. Monika Zanijat oraz p. Grzegorz Buczkowski
Zasady zdalnego nauczania
Rozpoczęliśmy kolejny tydzień nauki szkolnej. Uczniowie i nauczyciele klas I-III realizują nauczanie stacjonarne przestrzegając zasad bezpieczeństwa na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, czy w bibliotece. Uczniowie i nauczyciele klas IV - VIII realizują nauczanie na odległość przy wykorzystaniu narzędzi Office 365 Education. Jednym z nich jest wykorzystanie aplikacji Teams. Wcelu jak najbardziej efektywnego wykorzystania tej aplikacji, uczniowie powinni przestrzegać ogólnie przyjętych zasad, dzięki którym lekcje będą jeszcze bardziej przyjemne!!! Życzymy Wam dobrego tygodnia. Dbajcie o siebie i innych !!!
Zdalne nauczanie
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie
Drodzy UczniowieZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku 26 października uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną, natomiast nauczanie w klasach I-III odbywać się będzie w trybie stacjonarnym.
Lekcje (zdalne i stacjonarne) odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji – od wtorku 27 października według zmienionego harmonogramu (poniedziałek 26 października bez zmian):
1. lekcja – 8.00 – 8.45
2. lekcja – 8.55 – 9.40
3. lekcja – 9.50 – 10.35
4. lekcja – 10.45 – 11.30
5. lekcja – 11.40 – 12.25
6. lekcja – 12. 35 – 13.20
7. lekcja – 13.30 – 14.15
8. lekcja – 14.25 – 15.10
Nauczanie zdalne odbywać się będzie z wykorzystaniem platformy MS Teams zgodnie z wprowadzonym regulaminem nauczania zdalnego. Od jutra będziemy wdrażać szkołę do tego systemu. Uczniowie od wychowawców uzyskają lub już uzyskali instrukcje logowania oraz korzystania z aplikacji. Można zainstalować ją na komputerze lub smartfonie. Proszę sprawdzać wiadomości i komunikaty, pozostawać w kontakcie ze szkołą za pośrednictwem e-dziennika oraz w ustalonych z wychowawcami i nauczycielami formach, zwracać się do nas z wątpliwościami czy problemami.
Jestem przekonana, że wspólnie podołamy trudom zdalnej edukacji. Niezbędnym warunkiem jest, oczywiście, udział i zaangażowanie uczniów, wspieranych także przez rodziców. Bardzo proszę o traktowanie tych lekcji, tak jakbyśmy normalnie chodzili do szkoły – sprawdzamy frekwencję, nie spóźniamy się, odrabiamy zadania, odpowiadamy, piszemy sprawdziany.
Następują również zmiany w organizacji zajęć stacjonarnych dla klas I-III. Cześć klas zmieni salę lekcyjną oraz wyznaczone zostały sektory spędzania czasu podczas przerw. Skróciliśmy przerwy do 10 minut. Proszę, aby na świetlicę przychodziły tylko dzieci, które faktycznie nie mają opieki w domu. Tu niestety nie ma możliwości oddzielenia klas od siebie, a mniejsza ilość dzieci zwiększy szanse zachowania dystansu społecznego.
Życzę nam wszystkim, aby okres zdalnej pracy nie był zbyt długi, i abyśmy jak najszybciej powrócili do normalnej nauki. Tymczasem starajmy się zachować wszelkie środki ostrożności, nie spotykajmy się niepotrzebnie w grupach, nie narażajmy siebie i innych, pamiętajmy o zasadzie #ZostańWDomu.
Dyrektor Szkoły
Aneta Świątek
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny- wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Języka Niemieckiego zakwalifikowali się:
1. Agata Myślińska, kl. VIII a
2. Jakub Skoczeń, kl. VIII b
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie- etap szkolny-wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie zakwalifikowali się:
1. Jakub Skoczeń, kl. VIII b
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wojewódzki Konkurs Chemiczny- etap szkolny-wyniki 2020 r.
Do etapu rejonowego Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się:
1. Emil Śmiech, kl. VIII b
2. Agata Myślińska, kl. VIII a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.
Wyniki konkursu plastycznego ,,Pani Jesień w żółtej sukience- i Ty możesz zostać małym projektantem mody”
W dniu 23 października został podsumowany konkurs plastyczny dla klas I-III pt. ,,Pani Jesień w żółtej sukience- i Ty możesz zostać małym projektantem mody”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była suknia dla pani Jesieni - wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!
Laureaci konkursu:
I miejsce- Stanisław Luboń
II miejsce- Zofia Galik
III miejsce- Julia Wilińska
Wyróżnienia:
• Marcel Fota
• Iga Stempień
• Maciej Gajda
• Antoni Żukowski
• Nina Kitzler
Organizatorzy: Małgorzata Duha i Katarzyna Mendoń
Archiwum Aktualności